Goniec.pl > Prl

Prl

dokumenty
19.09.2023 13:17 Ten relikt z czasów PRL może być wart fortunę. Sprawdź, czy nie masz go w swoim domu

Czasy PRL dla wielu kojarzą się z długimi kolejkami i zakupami na kartki. Zupełnie inaczej patrzą na ten okres kolekcjonerzy, którzy co chwila poszukują kultowych reliktów i przedmiotów z czasów Rzeczypospolitej Ludowej. Jak się okazuje, obiektem pożądania jest również pewien dokument, w którego posiadaniu niektórzy obywatele mogą być do dziś. Warto sprawdzić.

Monety z PRL
17.09.2023 13:28 Moneta z PRL może być warta 33 tys. zł. Koniecznie sprawdź szuflady

Monety z PRL mogą być warte majątek. W 2023 roku odnotowano kolejny rekord. 10 groszy z 1973 roku zostało sprzedane za 33 tysiące złotych. Warto sprawdzić szuflady. Cenne okazy mogą kurzyć się w zapomnieniu.

dokumenty
11.09.2023 13:01 Ten relikt z czasów PRL dziś jest wart fortunę. Sprawdź, czy jesteś w jego posiadaniu

Wszyscy żyjący w czasach PRL z całą pewnością pamiętają długie kolejki do sklepów czy zakupy na kartki. Symbolami tych czasów stały się jednak również kultowe przedmioty, które wręcz od razu kojarzą nam się z tamtym okresem. Jeden z nich - choć mogłoby się wydawać, że dzisiaj zupełnie bezwartościowy - w rzeczywistości może wielu zaskoczyć. O czym mowa?

szklana kura PRL
05.09.2023 22:01 Fortuna za szklaną kurę z PRL. Masz taką w domu? Możesz nieźle zarobić

Szklana kura znajdująca się w twoim domu może przynieść fortunę, ale zanim zaczniesz liczyć pieniądze, lepiej posłuchaj eksperta. Szklana kokoszka zapewni ci zastrzyk gotówki tylko w przypadku, gdy spełnia konkretne wymagania kolekcjonerów. Trzeba odpowiedzieć sobie na trzy pytania.

banknoty z PRL pieniądze
18.07.2023 18:48 Lepiej przeszukaj szuflady. Banknoty z PRL mogą być wartę fortunę

Banknoty z PRL-u mogą być wartę prawdziwą fortunę. Masz pieniądze z wizerunkiem Władysława Reymonta, Mikołaja Kopernika czy Tadeusza Kościuszki? Schowane na dnie szuflady pamiątki mogą zagwarantować ci zastrzyk gotówki. Nie wszystkie banknoty z PRL gwarantują jednak zysk, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Fotel PRL
08.07.2023 13:00 Masz w piwnicy te meble? Mogą być warte fortunę

Nie tylko monety, wazony i kryształy. Te meble z PRL-u mogą być warte tysiące złotych, wielokrotnie przekraczając swoją wartość użytkową. Warto sprawdzić piwnicę oraz strych i sprawdzić, na co polują kolekcjonerzy.

pieniądze moneta z PRL
01.05.2023 15:06 Moneta z PRL warta fortunę. Dostanie za nią okazałą kwotę, znalazł ją przez przypadek

Mężczyzna dostał w spadku klasery z monetami, a tam znalazł prawdziwy skarb. Moneta 10 groszy z PRL z 1973 roku zagwarantuje jego właścicielowi małą fortunę. Niedługo rusza aukcja, a cena wywoławcza to aż 5 tysięcy złotych. Ekspert tłumaczy, kto może liczyć na takie pieniądze.

None
13.04.2023 20:15 Tak wyglądała pierwsza komunia w czasach PRL. Zdjęcia zachwyciły Polaków

I Komunia Święta to jeden z najważniejszych sakramentów w wierze katolickiej. To właśnie wtedy wierzący po raz pierwszy przyjmuje ciało Jezusa Chrystusa. Wielkimi krokami zbliża się sezon komunijny, a tymczasem przypominamy jak wyglądała uroczystość w czasach PRL-u.

banknoty, monety
08.04.2023 18:36 Lepiej przeszukaj szuflady. Stare banknoty i monety są coraz droższe, można dużo zarobić

Pomimo inflacji i szalejącej drożyzny, monety oraz banknoty z okresu PRL cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Jak się okazuje, ich sprzedaż może się wiązać z poważnym zastrzykiem gotówki, bo ceny na aukcjach poszczególnych egzemplarzy stale rosną. Warto zajrzeć do szuflad w poszukiwaniu wartościowych obiektów.

None
30.03.2023 17:08 Warto przeszukać szuflady. Niektóre stare monety są warte fortunę

Monety, wazony czy kryształy z okresu PRL-u to gratka dla kolekcjonerów, a właściciele mogą liczyć na pokaźne sumy za zalegające w domach i piwnicach egzemplarze. To jednak nie wszystko, bowiem miłośnicy numizmatyki są w stanie wyłożyć niemałe fortuny za monety z okresu II Rzeczypospolitej. Najbardziej pożądane okazy zostały sprzedane za 33 tys., a nawet za 48 tys. zł. Jest też wyjątkowy okaz warty... 100 tys. zł.

Naczynia PRL
24.01.2023 17:50 Masz w domu kryształy z PRL? Są warte fortunę, a cena wciąż rośnie

Nie tylko monety z okresu PRL-u, ale wazony, kryształy i inne naczynia sprzed kilkudziesięciu lat mogą przynieść spory zarobek ich posiadaczom. W internecie pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży, w których elementy zastawy bywają wycenione na kilka tysięcy złotych. Za najcenniejsze kryształy można zainkasować zaś za nawet 12,5 zł.

Dokument z PRL
10.07.2022 17:37 Lepiej przeszukaj szuflady. Stary dokument może być warty majątek, ma go wielu Polaków

Osoby, które gromadzą w swoich mieszkaniach z pozoru niepotrzebne przedmioty, są przez niektórych uznawani za bałaganiarzy. Krytycy nie mają pojęcia, że dokument sprzed wielu lat, który dawno wyrzucili, może przynieść kolekcjonerom spory zastrzyk gotówki. Sprawdź, czy masz go w szufladzie.Szansę na wzbogacenie się mają osoby, które w czasach PRL dokonały przedpłaty na zakup Fiata 126p oraz Fiata 1500. Posiadacze lub spadkobiercy dokumentu potwierdzającego ten fakt powinni udać się do najbliższego oddziału banku PKO BP.

money
17.06.2022 12:41 Lepiej przeszukaj szuflady. Dziesięciogroszówka z PRL jest warta majątek, można się dorobić

Dziesięciogroszówka warta 20 tysięcy złotych? To możliwe, jeśli gdzieś na strychu lub w znoszonym płaszczu odnajdziesz monetę, która pamięta czasy PRL-u. Za jedną monetę, która nawet wtedy nie przedstawiała dużej wartości, dziś możesz otrzymać nawet równowartość kilku pensji.Rynek monet kolekcjonerskich sukcesywnie się poszerza o nowych kolekcjonerów oraz co najistotniejsze, ciągle zwiększa swoją wartość. Chociaż liczy się stan zachowania i wiele innych czynników, za stare monety można dzisiaj otrzymać nawet równowartość nowego samochodu.- Siedem czy osiem lat temu komplet monet próbnych wyceniany był w przedziale 140 tys. zł, obecnie kupowany jest za średnio 250 tys. zł. Niektóre z monet, jak przykładowa z rysiem, w 2010 r. warta była jeszcze 700 zł, a obecnie płacimy za nią ponad pięć razy więcej - mówi Michał Niemczyk, prowadzący przodujący antykwariat numizmatyczny w Warszawie.