Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Małopolska. Bus przewożący niepełnosprawne dzieci wypadł z drogi. Na miejscu wszystkie służby
Piotr Dutka
Piotr Dutka 29.11.2022 09:01

Małopolska. Bus przewożący niepełnosprawne dzieci wypadł z drogi. Na miejscu wszystkie służby

KMP Tarnów
KMP Tarnów

We wtorkowy poranek w małopolskiej miejscowości Szynwałd doszło do groźnego incydentu drogowego. Kierujący busem przewożącym niepełnosprawne dzieci zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Na miejscu bardzo szybko zaroiło się od służb, które niezwłocznie przystąpiły do niezbędnych działań.

Wypadek miał miejsce we wtorek 29 listopada w miejscowości Szynwałd, położonej w powiecie tarnowskim, w gminie Skrzyszów, na drodze prowadzącej w kierunku Łęków Górnych

Tuż po godzinie 7 zaalarmowane zostały lokalne służby, które bardzo szybko przybyły na miejsce fatalnego zdarzenia.

Małopolska. Bus przewożący niepełnosprawne dzieci wypadł z drogi. Na miejscu wszystkie służby

Bus przewożący niepełnosprawne dzieci wypadł z drogi, po czym wjechał do przydrożnego rowu. Z informacji przekazanych przez lokalnych strażaków wynika, że w momencie zdarzenia, pojazdem podróżowało siedem osób, w tym pięcioro dzieci

Jak poinformowano, jedno z nich odniosło niegroźne obrażenia, które nie zagrażają jego życiu. Zostało ono przewiezione do najbliższej placówki medycznej wraz z kierowcą i opiekunem, którzy również ucierpieli w wypadku.

- Kierujący spod Pilzna jechał z osobami z niepełnosprawnościami. Na śliskiej drodze wypadł z drogi i zjechał do rowu - przekazał w rozmowie z Interią ast. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP Tarnów.

Na miejscu zdarzenia pracują służby. Zadysponowano strażaków z Szynwałdu, Skrzyszowa i Tarnowa, policję, a także zespół ratownictwa medycznego.

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne na miejsce incydentu został skierowany zastęp z ogrzewanym namiotem, który miał na celu odpowiednie zabezpieczenie pasażerów rozbitego busa.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło; KMP Tarnów