Goniec.pl

policja pomorska

Malbork. Kierowca autobusu zatrzymany. Wiózł pasażerów, a nie powinien wsiadać za kierownicę

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Kierowca autobusu wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków. Policjanci z Malborka udaremnili przejazd, który mógł zakończyć się tragicznie. - Niebawem 38-latek usłyszy zarzut - przekazała policja. Pracę w przedsiębiorstwie komunikacji zbiorowej zamienić możne na więzienną celę.

Malbork: kierowca autobusu wiózł pasażerów pod wpływem narkotyków

Możliwe, że tylko przypadek uchronił pasażerów pewnego malborskiego autobusu przed otarciem się o śmierć. W czwartek 2 lutego tuż po godzinie 15 policjanci zwrócili uwagę na jeden z pojazdów wjeżdżających na pętlę autobusową.

Chwilę wcześniej z pojazdu wysiedli pasażerowie. Policja skontrolowała pojazd oraz 38-letniego kierowcę. Wyniki były zaskakujące.

- Funkcjonariusze przeprowadzili badania, które wykazały, że 38-letni kierowca był trzeźwy - przekazała Policja Pomorska. Na tym kontrola jednak nie poprzestała.

W czasie jej trwania użyty został również narkotest , a ten nie pozostawił wątpliwości, że 38-latek nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna przewoził pasażerów miejskim autobusem pod wpływem narkotyków.

- Narkotester wskazał na obecność marihuany w organizmie mężczyzny - podała policja. Sprawy potoczyły się błyskawicznie.

Kierowca autobusu przewoził pasażerów pod wpływem narkotyków
Kierowca autobusu przewoził pasażerów pod wpływem narkotyków

Stracił prawo jazdy, ale to nie koniec problemów

38-letni kierowca autobusu z Malborka na razie nie będzie prowadził żadnego pojazdu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. - Niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających - zastrzegła Policja Pomorska.

38-letni kierowca może trafić do więzienia
38-letni kierowca może trafić do więzienia

Wiszące nad 38-latkiem widmo zarzutów niesie ze sobą możliwe pozbawienie wolności na okres nawet dwóch lat. Kara może być jednak wyższa.

- Niewykluczone, że zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mężczyźnie również zarzutu narażenia życia i zdrowia przewożonych pasażerów - wskazali w komunikacie śledczy. W tym przypadku 38-letni kierowca autobusu może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, materiały policyjne

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Żałoba w polskiej policji. Nie żyje zaledwie 24-letni funkcjonariusz
Czytaj więcej >

Polska

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. To czego się dopuściła, mrozi krew w żyłach
Czytaj więcej >

Polska

Koszmar w budynku NFZ, mężczyzna nagle upadł na ziemię. Służby były bezradne
Czytaj więcej >

Polska

Uczennica uderzyła nauczycielkę w jednej z dolnośląskich szkół. Kobieta straciła przytomność
Czytaj więcej >

Polska

Tragiczne odkrycie na dworcu PKP. Na jednym z pociągów znaleziono ciało młodego mężczyzny
Czytaj więcej >

Polska

Koszmarny wypadek pod Pruszkowem. Auto "przekoziołkowało 50-60 metrów". Nie żyje jedna osoba
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]