Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Malbork. Kierowca autobusu zatrzymany. Wiózł pasażerów, a nie powinien wsiadać za kierownicę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 03.02.2023 15:08

Malbork. Kierowca autobusu zatrzymany. Wiózł pasażerów, a nie powinien wsiadać za kierownicę

Kierowca autobusu wiózł pasażerów pod wpływem narkotyków
policja pomorska

Kierowca autobusu wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków. Policjanci z Malborka udaremnili przejazd, który mógł zakończyć się tragicznie. - Niebawem 38-latek usłyszy zarzut - przekazała policja. Pracę w przedsiębiorstwie komunikacji zbiorowej zamienić możne na więzienną celę.

Malbork: kierowca autobusu wiózł pasażerów pod wpływem narkotyków

Możliwe, że tylko przypadek uchronił pasażerów pewnego malborskiego autobusu przed otarciem się o śmierć. W czwartek 2 lutego tuż po godzinie 15 policjanci zwrócili uwagę na jeden z pojazdów wjeżdżających na pętlę autobusową.

Chwilę wcześniej z pojazdu wysiedli pasażerowie. Policja skontrolowała pojazd oraz 38-letniego kierowcę. Wyniki były zaskakujące.

- Funkcjonariusze przeprowadzili badania, które wykazały, że 38-letni kierowca był trzeźwy - przekazała Policja Pomorska. Na tym kontrola jednak nie poprzestała.

W czasie jej trwania użyty został również narkotest, a ten nie pozostawił wątpliwości, że 38-latek nie powinien wsiadać za kierownicę. Mężczyzna przewoził pasażerów miejskim autobusem pod wpływem narkotyków.

- Narkotester wskazał na obecność marihuany w organizmie mężczyzny - podała policja. Sprawy potoczyły się błyskawicznie.

Kierowca autobusu przewoził pasażerów pod wpływem narkotyków
Kierowca autobusu przewoził pasażerów pod wpływem narkotyków

Stracił prawo jazdy, ale to nie koniec problemów

38-letni kierowca autobusu z Malborka na razie nie będzie prowadził żadnego pojazdu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. - Niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających - zastrzegła Policja Pomorska.

38-letni kierowca może trafić do więzienia
38-letni kierowca może trafić do więzienia

Wiszące nad 38-latkiem widmo zarzutów niesie ze sobą możliwe pozbawienie wolności na okres nawet dwóch lat. Kara może być jednak wyższa.

- Niewykluczone, że zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mężczyźnie również zarzutu narażenia życia i zdrowia przewożonych pasażerów - wskazali w komunikacie śledczy. W tym przypadku 38-letni kierowca autobusu może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, materiały policyjne