Goniec.pl > Polska > Lubelska policja wystawiła list gończy za Tomaszem Harczukiem. Mężczyzna miał zabić swoją żonę
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 28.07.2022 09:28

Lubelska policja wystawiła list gończy za Tomaszem Harczukiem. Mężczyzna miał zabić swoją żonę

Tomasz Harczuk
Facebook/Policja Lubelska

Lubelska policja prowadzi zakrojone na szeroką skalę poszukiwania mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo żony. Za 40-letnim Tomaszem Harczukiem, który może przebywać na terenie powiatu zamojskiego, wystawiono list gończy. Funkcjonariusze publikują wizerunek domniemanego sprawcy zbrodni i zwracają się z apelem o pomoc do wszystkich mogących przyczynić się do jego ujęcia.

Do tragicznego mordu doszło w Warszawie w nocy z 24 na 25 lipca. Od tamtej pory mąż ofiary ukrywa się przed organami ścigania, które podejrzewają, że może być on odpowiedzialny za śmierć kobiety.

Listo gończy za Tomaszem Harczukiem

- Poszukujemy 40-letniego Tomasza Harczuka podejrzanego o zabójstwo swojej żony w nocy z 24 na 25 lipca br. Do zdarzenia doszło w Warszawie. Z naszych ustaleń wynika, że obecnie mężczyzna ukrywa się na terenie powiatu zamojskiego - przekazał w opublikowanym komunikacie rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, nadkomisarz Andrzej Fijołek.

Poszukiwany poruszał się autem osobowym marki volkswagen passat kombi z 2000 roku, o numerach rejestracyjnych LZ 53727. Niewykluczone, że pojazd został jednak porzucony lub zaparkowany w ustronnym miejscu albo też na obszarze leśnym.

Funkcjonariusze zwracają się z gorącym apelem do wszystkich osób, które mogły widzieć Tomasza Harczuka lub jego samochód, by skontaktowały się z najbliższą jednostką policji lub niezwłocznie zadzwoniły pod numer 112.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl