Goniec.pl

Iberion

Łódź. Sceny jak z thrillera w centrum miasta. 34-latek wyciągnął broń i oddał strzał

19 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Niepokojący incydent w samym sercu Łodzi. W czwartek 19 stycznia, w godzinach porannych, przed łódzkim Urzędem Miejskim doszło do awantury pomiędzy dwójką mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął pistolet gazowy i oddał strzał. Agresor został w krótkim czasie schwytany przez policję.

Łódź. Sceny jak z thrillera w centrum miasta

Do szokujących zdarzeń doszło przed godziną 8:00 rano, w czwartek. Przed UMŁ, na placu Komuny Paryskiej pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami wywiązała się słowna sprzeczka. Jeden z awanturników, 34-letni mężczyzna, któremu podczas incydentu towarzyszyła 21-letnia znajoma, w pewnym momencie wyciągnął pistolet gazowy i oddał strzał w powietrze.

Sprawę, w rozmowie z Radiem Łódź komentuje mł. asp. Kamila Sowińska, oficer prasowy KMP w Łodzi. - Oddał strzał w powietrze z broni gazowej. Przestraszony mężczyzna uciekł do pobliskiego budynku. Napastnik pobiegł za nim. Wewnątrz lokalu doszło do szarpaniny pomiędzy mężczyznami i interweniującym strażnikiem miejskim - tłumaczyła funkcjonariuszka.

Niedługo po wydarzeniu zatrzymano podejrzanego wraz z jego towarzyszką. Na potrzeby policyjnego postępowania została także zabezpieczona broń krewkiego 34-latka. Czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji w Łodzi.

"Niech już chociaż w głowę nie celuje, ale w ścianę"

Fakt dotarł do strażnika miejskiego, który interweniował w takcie awantury przed budynkiem urzędu. - Stanąłem naprzeciw niego. Chciałem go zatrzymać. Od razu wyjął broń i całą agresję skierował przeciwko mnie. Ręką się zasłoniłem, złapałem go za rękę. Odepchnąłem. Niech już chociaż w głowę nie celuje, ale w ścianę. Zaczęliśmy się szarpać - opisywał na gorąco w rozmowie z tabloidem funkcjonariusz.

- Nacisnąłem mu na dłoń i udało mi się wyrzucić z pistoletu magazynek. Kiedy wypadł, pomyślałem, że to dobrze, bo nie strzeli. Tym pistoletem bez magazynka jednak mnie uderzył w głowę, w nos. Krew mi poleciała, ale ja się z nim siłowałem. Potem przestraszył się i uciekł - dowiadujemy się z relacji dzielnego strażnika miejskiego.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Mazury. Rodzina zgłosiła zaginięcie. MOPR wyłowił ciało z jeziora

  • Dąbrówno: Nie żyje 5-letnia dziewczynka. Media: Matka podała jej leki na depresję

  • Wrocław: Wyciek kwasu azotowego. W akcji 14 zastępów strażaków

Źródło: RMF FM, Fakt.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do sklepu przebrany za kobietę. To, co zrobił później, odbiera mowę. Policjanci byli zdumieni
Czytaj więcej >

Wiadomości

38-latka zmarła w szpitalu w Głogowie. Dzień wcześniej urodziła zdrowe dziecko
Czytaj więcej >

Wiadomości

Adrian Klarenbach nagle zniknął z TVP Info. To kara za wyśmianie polityka Zjednoczonej Prawicy?
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]