Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Lech Wałęsa zaapelował do prezesa PiS. Chce, by Jarosław Kaczyński zrobił jedną rzecz "dla dobra Polski"

14 Października 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Lech Wałęsa ma nadzieję, że mimo niesnasek, jego autorytet wystarczy, by Jarosław Kaczyński docenił radę. Były prezydent zaapelował do prezesa PiS ten... dał już sobie spokój z polityką i udał się na emeryturę. - Dla dobra Polski - wyjaśnił laureat nagrody Nobla. Nie zabrakło insynuacji o odpowiedzialności karnej za podejmowane decyzje.

Lech Wałęsa zwrócił się w stronę Jarosława Kaczyńskiego i przedstawił mu przepis na to, by Polakom faktycznie żyło się lepiej. Na nieszczęście dla prezesa PiS scenariusz ten nie przewiduje jego dalszego udziału w życiu politycznym.

Lech Wałęsa należy do jednych z polityków zakochanych w sile mediów społecznościowych. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że tylko Krystyna Pawłowicz może konkurować o palmę pierwszeństwa w tej kwestii z byłym prezydentem.

Najnowsze słowa Lecha Wałęsy skierowane w są w stronę szarej eminencji rządu PiS. Jarosław Kaczyński nie jest ulubieńcem byłego prezydenta, a niechęć panów działa w dwie strony.

Lech Wałęsa zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, wysyła go na emeryturę

Lech Wałęsa nie podziela stwierdzenia, że mało jest osób mądrzejszych od Jarosława Kaczyńskiego. Wręcz przeciwnie. Z ust byłego prezydenta padły słowa stwierdzające, że Polakom i Polsce byłoby lepiej, gdyby prezes PiS puścił trzymane kurczowo stery władzy.

Najnowszy apel Lecha Wałęsy padł na łamach "Super Expressu". Jarosław Kaczyński raczej nie doceni dobrej rady ze strony kolegi po fachu. - Już dawno powinien odejść z polityki - stwierdził jasno Lech Wałęsa.

O tym, że Jarosław Kaczyński nie przedstawia sobą wzoru mężczyzny w sile wieku, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Chociaż nie brakuje żartów z przysypiającego na konferencji prasowej prezesa PiS , to energii do działania i snucia dalekosiężnych planów można Jarosławowi Kaczyńskiemu pozazdrościć.

Lech Wałęsa przypomina jednak, że trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny. Jego zdaniem ten czas w przypadku Jarosława Kaczyńskiego już nadszedł. - Dla dobra Polski, dla dobra polityki Jarosław Kaczyński już dawno powinien odejść z polityki. Szybciej niech to robi, to będzie mniejszy wymiar kary - mówił były prezydent w rozmowie z se.pl.

Jarosław Kaczyński objeżdża kraj i planuje dalsze działania rządu

73-letni Jarosław Kaczyński ma pełne prawo do tego , by mównicę sejmową zamienić na powolne poranki i wyglądanie z okna na zielony Żoliborz. Prezes PiS nie chce jednak zwolnić.

Jeszcze w czerwcu 2022 roku Jarosław Kaczyński dywagował o odejściu na emeryturę, ale myśl ta szybko wyparowała z jego głowy. Prezes PiS martwi się, że jego plany nie zostaną wykonane właściwie bez odpowiedniego nadzoru?

Kierownica władzy została lekko poluzowana, ale tylko w deklaracjach. - Na pewno nie zamierzam kandydować na szefa partii. Jeżeli w następnych wyborach uzyskam mandat i dostane się do Sejmu, to będę szeregowym posłem - mówił Jarosław Kaczyński.

Czy obietnice prezesa PiS staną się jednak faktem? To wielka niewiadoma, która podobnie jak odejście z rządu Mateusza Morawieckiego może przesunąć się ze względu na "nieprzewidziane okoliczności".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]