Goniec.pl
WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Lech Wałęsa opuścił szpital. Co dolegało byłemu prezydentowi?

12 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Lech Wałęsa w niedzielę trafił do szpitala. Od tej pory zwolennicy byłego prezydenta każdego dnia zamartwiali się o życie polityka. Wieści, które napływały od jego najbliższych, nie brzmiały pozytywnie. W piątek po południu pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Lech Wałęsa od dawna boryka się z problemami zdrowotnymi. Choroba serca i cukrzyca są częste u osób w wieku byłego prezydenta, jednak nie można ich bagatelizować, gdyż mogą okazać się poważnym zagrożeniem dla życia pacjenta. Najlepszym dowodem jest fakt, że w niedzielę polityk niespodziewanie stracił przytomność i trafił do szpitala.

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa pilnie trafił do szpitala. Lekarze podają mu tlen

CZYTAJ DALEJ

Lech Wałęsa w niedzielę trafił do szpitala

Lech Wałęsa, który we wrześniu świętował będzie 79. urodziny, przez kilka dni był bardzo osłabiony i nie miał apetytu. W związku z problemami zdrowotnymi, pozostawał pod opieką lekarzy z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

W środę w bazylice św. Brygidy w tym samym mieście odbyło się nabożeństwo w intencji lidera "Solidarności". Dzień później zmartwieni wielbiciele polityka otrzymali pierwsze pozytywne informacje. Na profilu polityka w mediach społecznościowych pojawiła się fotografia byłego prezydenta na wózku inwalidzkim, podpisana enigmatycznie: "Kolejny dzień... Światło w tunelu". Dyrektor biura Lecha Wałęsy Marek Kaczmar w rozmowie z dziennikarzami Faktu wyjaśnił, co Lech Wałęsa chciał w ten sposób przekazać.

-  To znaczy, że jest zielone światło, są dobre wyniki, jest duże prawdopodobieństwo, że pan prezydent niedługo opuści szpital, w piątek lekarze zdecydują, czy będzie mógł na weekend wrócić do domu - relacjonował współpracownik lidera "Solidarności".

Lech Wałęsa jest już w domu

Marek Kaczmar ujawnił, że badania wykazały stan zapalny w organizmie polityka. Początkowo podejrzewano problemy z nerkami, ale diagnoza ta okazała się nietrafna. Dyrektor biura Lecha Wałęsy odmówił jednak ujawnienia, czym spowodowany był zły stan zdrowia jego szefa. Sytuacja była w miarę stabilna już w czwartek.

- W czwartek szef po raz pierwszy miał apetyt. Taki prawdziwy apetyt. Po badaniu przyszedł i zjadł pełne śniadanie. Czy na coś szczególnego miał ochotę? Na wszystko, co dobre. Niestety, nie może jeść wszystkiego, ale naprawdę zjadł pełne śniadanie - podsumował.

Przed chwilą media obiegła informacja, że Lech Wałęsa jest już w domu. Poseł Jerzy Borowczak, który od wielu lat jest przyjacielem rodziny Wałęsów, zdradził, że były prezydent czuje się dobrze, ale musi pozostać pod opieką lekarzy.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. dodatku węglowego. Polacy mogą szykować wnioski

  • Tragiczny wypadek w Warszawie. Tramwaj ciągnął 4-letniego chłopca po torowisku, dziecko nie przeżyło

  • Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Organizator pielgrzymki: "To nie był wyjazd dla każdego"

Źródło: Fakt

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >