Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Kultowy program wraca do TVP. Widzowie czekali 30 lat
Irmina Jach
Irmina Jach 11.02.2024 15:57

Kultowy program wraca do TVP. Widzowie czekali 30 lat

tvp telewizor
Marek BAZAK/East News

TVP pod kierownictwem nowych władz coraz częściej powraca do formatów z przeszłości. W siedzibie na Woronicza pojawili się między innymi Maciej Orłoś, Katarzyna Dowbor i Jerzy Owsiak. To jednak nie koniec zmian. Zapowiedziano, że już wkrótce na ekrany powróci program, którym widzowie zachwycali się 30 lat temu.

Wielkie zmiany w TVP

TVP od grudnia znacząco zmieniła skład osobowy. Dawne twarze stacji oglądać można już wyłącznie w TV Republika, a program "Pytanie na śniadanie" niemal nie przypomina już formatu znanego z ubiegłych lat. Z formatem musiały pożegnać się nawet najbardziej doświadczone gwiazdy — Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski i Tomasz Kammel.

Dużo mówi się o tym, że posady prowadzącego show "Jaka to melodia" nie zachowa Rafał Brzozowski. Jego miejsce już wiosną zająć ma dawny gospodarz Robert Janowski. Teleturniej "Va Banque" w TVP2 poprowadzi z kolei Przemysław Babiarz. Start zaplanowano już na piątek 16 lutego o godz. 18:10.

Klienci znaleźli sposób na kolejki. "Zwykłe buractwo"

Co dalej z teleturniejami TVP?

Już na początku marca na antenę TVP powróci "Koło fortuny". Poprowadzą je Norbi i Izabella Krzan. Para ma jednak zniknąć z ekranów jeszcze w kwietniu. Na szczęście, widzowie nie muszą martwić się o kultowy teleturniej "Jeden z dziesięciu". Niezrównany Tadeusz Sznuk nadal będzie zachwycał widzów swoją klasą, erudycją i rzadko spotykanymi już manierami.

Pracę zachował także Łukasz Nowicki, który poprowadzi "Postaw na milion", który pochwalił się dobrymi wieściami za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie.

Wiem, że zawsze pisze o emocjach, wygranych, świetnych grach itd. Ale tym razem NAPRAWDĘ było wyjątkowo. Już dawno tak dobrze się nie bawiłem, padło mnóstwo wygranych a atmosfera była fantastyczna. Zobaczycie też, jak przygotowani byli uczestnicy w tym roku. Poziom rośnie i to mnie cieszy — pisał.

ZOBACZ TAKŻE: Sąsiedzi go nienawidzą? Mecenas Kaszewiak zdradził powód

Kultowy program wraca do TVP po 30 latach

Do TVP po 30 latach powróci kultowy program "100 pytań do…" prowadzony niegdyś przez Annę Grzeszczuk-Gałązkę. Talk-show był emitowany w każdą niedzielę i święto w latach 1988–1995. Do studia zapraszano publiczność składającą się z dziennikarzy. Zadawali oni pytania gościom — politykom, a przedstawicielom świata sportu i kultury. W formacie wzięli udział między innymi: Lech Wałęsa, Jerzy Urban, Krzysztof Kieślowski, Ewa Wachowicz, Grzegorz Ciechowski i Krzysztof Zanussi.

Jak wynika z doniesień medialnych, TVP zamierza reanimować także program publicystyczny "Młodzież kontra… czyli pod ostrzałem", który widzowie mogli oglądać w latach 2001-2018. W role prowadzących wcielali się: Tomasz Czeczótko, Janusz Sejmej, Sławomir Mokrzycki i Małgorzata Opczowska. Formuła formatu przypominała wspomniane "100 pytań do…".

100 pytań do.png
“100 pytań do...” Donald Tusk (1991) YouTube/Archiwum 100 pytań

Źródło: Wirtualne Media

Tagi: TVP