Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Najnowsza prognoza pogody. W połowie lutego duża zmiana
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 11.02.2024 13:49

Najnowsza prognoza pogody. W połowie lutego duża zmiana

śnieg ulica ludzie
Iberion, www.wxcharts.com

W najbliższych dniach czeka nas zaskakujące jak na ten miesiąc ocieplenie. Na południu kraju termometry wskażą nawet 11-12 st. Celsjusza. Meteorolodzy nie mają jednak najlepszych wieści co do najbliższych tygodni. Druga połowa lutego nie będzie tak ciepła jak na początku miesiąca.

Pogoda. Ocieplenie w niemal całej Europie

Z mroźną, zimową pogodą jak na razie mierzyć muszą się mierzyć północne i wschodnie rejony kontynentu. Poza tym do Europy wdzierają się ciepłe masy powietrza niesione przez niże i fronty atmosferyczne z zachodu. Dzięki temu w najbliższych dniach czeka nas niemalże wiosenna pogoda. Najbliższe dni przyniosą zaskakująco wysokie, jak na luty, temperatury. Na południu kraju termometry wskażą nawet 11-12 st. Celsjusza. 

Kupiła w lumpeksie portret dziewczynki. Znalazła dziwną notatkę

Pogoda na poniedziałek i wtorek

Jutro w Polsce przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Prognozuje się słabe opady deszczu miejscami na Pomorzu, oraz deszcz ze śniegiem i śnieg w Karpatach. Temperatura maksymalna wyniesie od 5°C na północy do 9°C na południowym zachodzie, wyłącznie na Podhalu wyniesie około 3°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Na wtorek prognozowane są opady deszczu na Pomorzu. Poza tym obszarem przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 5°C na Podhalu i 6°C na północy do 9°C na południu. Meteorolodzy przewidują słaby wiatr, umiarkowany na zachodzie, natomiast na Pomorzu okresami porywisty.

ZOBACZ TAKŻE: Prognoza pogody. Nawet 16 st. C. na plusie

16-dniowa prognoza pogody. Pod koniec powrót zimy

Niestety, już od 18 lutego zauważalna będzie zmiana pogody. Będzie chłodniej, ale wciąż nie zimowo. Termometry wskażą wówczas od jednego do siedmiu stopni. Zima powróci do nas pod koniec miesiąca, zwłaszcza we wschodniej Polsce. Jak zauważają meteorolodzy z TVN Meteo, na zachodzie kraju również będzie chłodniej, jednak w ciągu dnia temperatura będzie dodatnia.

 

Źródło: TVN24.pl, imgw.pl

Tagi: Pogoda