Goniec.pl
Paweł Kukiz

Piotr Molecki/East News

Kukiz przesądził o przyjęciu "Lex TVN". W twarz wykrzyczeli mu poważne zarzuty

12 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Lex TVN została oficjalnie przegłosowana. Zanim jednak do tego doszło, PiS przegrało jedno głosowanie i konieczna była jego reasumpcja. Wszystko to za sprawą posłów Kukiz 15, którzy najpierw zagłosowali z opozycją, a później stwierdzili, że się pomylili. Postawa muzyka wywołała niesmak wśród kolegów z poselskich ław.

Wniosek opozycji o przełożenie obrad na wrzesień poparła wczoraj większość posłów. Wszystko przez nieobecność dwóch polityków partii rządzącej, ale też brak poparcia ze strony posłów zrzeszonych wokół Pawła Kukiza. W związku z tym marszałek Elżbieta Witek zmuszona była ogłosić przerwę, by zyskać czas na przeciągnięcie niezdecydowanych na stronę PiS.

sejm obrady

TVP nagle zakończyło transmisję z obrad Sejmu, gdzie debatowano nad lex TVN

CZYTAJ DALEJ

„Paweł, zdrajco, jak możesz!”

W czasie, gdy ważyły się losy reasumpcji i wniosku o odroczenie obrad, atmosfera na sali plenarnej była naprawdę gęsta. Wiadomo było, że stawka toczy się o głównie o kukizowców. Z tego też powodu z ław poselskich posypały się gromy, skierowane wprost do Pawła Kukiza

- Paweł, zdrajco, jak możesz! Za które ministerstwo się sprzedałeś?! - krzyczeli posłowie opozycji. W reakcji na to Kukiz wstał i... ukłonił się. Padały mocne słowa, m.in. o "zdradzie", "hańbie" czy "SB-ckich metodach". Wszystko to wyłapała kamera portalu Wyborcza.pl.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Paweł nie rób tego sobie i swojej rodzinie. Po co Ty to robisz? - słychać było dalej. Mimo tego Kukiz zagłosował za lex anty-TVN, co pozwoliło formacji rządzącej na ostateczny triumf. Ustawę poparło 223 posłów klubu PiS, troje kukizowców oraz pięcioro posłów Porozumienia. Poza tym, za projektem głosowało dwoje posłów niezrzeszonych.

Pod ostrzałem

Nie tylko posłowie opozycji byli oburzeni zachowaniem Pawła Kukiza i jego posłów. W mediach społecznościowych postawę muzyka skrytykowało wiele gwiazd show-biznesu. Wśród nich Kuba Wojewódzki, Janusz Panasewicz, Beata Pawlikowska czy Agata Młynarska. Niektóre z postów były na tyle mocne, że zostały zablokowane przez Instagram.

Lex anty-TVN

Przypomnijmy, że projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem polityków opozycji i większości środowiska dziennikarskiego w Polsce nowelizacja jest wymierzona tylko w jedną telewizję - TVN, której właścicielem jest amerykańska grupa Discovery.

Tylko prawdziwi koneserzy polskich komedii odpowiedzą poprawnie na wszystkie 10 pytań. Dasz radę?

Pytanie 1 z 10

Który aktor wcielił się w postać legendarnego Jurka Kilera?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje piosenkarz Łukasz Mojecki

  • Nie żyje Agnieszka Rogalska. Wiadomość przekazał burmistrz Wieliczki

  • Ryszard Terlecki potwierdził. "LexTVN" ma być dzisiaj uchwalona

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: fakt.pl, onet.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Tłokinia Kościelna: Wypadek na gospodarstwie. Znaleziono ciało 8-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wyciekła korespondencja Dworczyka z dziennikarzem TVP

Czytaj więcej >

Wiadomości

Koalicjant nagle potwierdził maile Dworczyka. Zwrot w aferze

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Sondaż: Opozycja odnosi zwycięstwo, PiS brakuje 4 pkt. proc.

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ktoś okradł grób dziecka. Smutny apel matki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Duda właśnie podpisał ustawę. Będą kontrolować dowody

Czytaj więcej >