Goniec.pl

Facebook.com Artur Pawlowski

Polski ksiądz wyrzucił z kościoła policję. Wyzywał ich od gestapo i psychopatów

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Nagranie polskiego księdza obiegło sieć i wywołało niemałe kontrowersje. Artur Pawłowski, pastor w kościele w Calgary w Kanadzie, wrzucił do internetu filmik, na którym widać jego reakcję na pojawienie się policjantów w jego kościele. 

Polski pastor wyrzucił policję z kościoła

Według jego słów policja chciała dostać się do środka podczas nabożeństwa. Sześciu policjantów stało na schodach prowadzących do głównej sali modlitewnej, a towarzyszył im donośny krzyk Polaka, który za nic nie chciał wpuścić ich do środka.

Na wszelkie próby dyskusji ze strony funkcjonariuszy reagował krzykiem. Na początku prosił ich o opuszczenie świątyni, ale z każdą kolejną chwilą tracił coraz bardziej cierpliwość.

- Proszę wyjść, natychmiast opuśćcie tę posesję. Wynocha! Wyjdźcie i już nie wracajcie. Nie chcę z Wami rozmawiać, wyjdźcie stąd. Nie obchodzi mnie, co macie do powiedzenia, wynocha wy naziści. Dla Gestapo nie ma tu miejsca. Wynoście się i nie wracajcie bez nakazu - grzmiał polski ksiądz, co wyraźnie słychać na nagraniu.

Co ciekawe, chociaż w Calgary obowiązują obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa i zapewne policjanci mieli prawo do tego, by sprawdzić ich przestrzeganie w kościele, awantura skończyła się tym, że funkcjonariusze opuścili budynek.

Następnie Artur Pawłowski odwrócił kamerę w telefonie w swoją stronę i skierował kolejne słowa do wszystkich oglądających jego nagranie. W tym przypadku również nie obyło się bez mocnych słów.

- Możecie sobie wyobrazić, co to za psychopaci? Wchodzą do kościoła i chcą zastraszyć chrześcijan podczas najważniejszego święta. Niewiarygodne. Co jest nie tak z tymi chorymi psychopatami? Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Jak oni śmieli? - mówił.

Dalej nazwał policję zbirami na usługach rządu, którzy uzbrojeni wchodzą do kościoła i chcą narzucać swoją dyktaturę. Co ciekawe, według kanadyjskich mediów Artur Pawłowski był wielokrotnie karany przez władze grzywnami za organizowanie protestów, podczas których nie przestrzegano obowiązujących obostrzeń. Ponadto Polak znany jest z kazań przeciwko prawu szariatu, aborcji, prawom gejów, a ostatnio także ograniczeniom wymuszonym przez pandemię koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Andrzej Duda wraz z żoną złożył wielkanocne życzenia

  • Grób Pański na Jasnej Górze: symbole nawiązywały do aborcji i Strajku Kobiet

  • Święconka w Helu: ksiądz jeździ meleksem od domu do domu

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook.com Artur Pawlowski

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos ws. bezdzietnych małżeństw. Wiele osób będzie oburzonych, zdumiewające słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Żałoba w polskiej policji. Nie żyje zaledwie 24-letni funkcjonariusz
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]