Goniec.pl

facebook.com Parafia Bożego Ciała w Helu

Święconka w Helu: ksiądz jeździ meleksem od domu do domu

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Parafia Bożego Ciała w Helu wykorzystała wszelkie możliwe rozwiązania, aby zadbać o bezpieczeństwo wiernych w czasie pandemii. Ksiądz dopilnował, aby pokarmy zostały poświęcone bez konieczności zbierania się w kościele lub tuż przed jego wejściem.

Do święcenia pokarmów wykorzystał meleksa

Ksiądz postanowił zaproponować wiernym święcenie pokarmów na dwa sposoby. Chętni mogą w określonych godzinach zebrać się w wyznaczonym miejscu pod kościołem i poświęcić koszyczki, trzymając je w rękach. Istnieje też możliwość skorzystania z „mobilnej usługi” - duchowny ma dziś pełne ręce roboty, jeżdżąc ulicami miasta.

Wraz z ministrantami postanowił wsiąść do meleksa. Na stronie parafii na Facebooku regularnie pojawiają się posty z wyznaczoną trasą przejazdu. Każdy może sprawdzić, w jakich godzinach ksiądz będzie przejeżdżał tuż obok domu i skorzystać z poświęcenia koszyczka.

- Prosimy o wyjście przed swoje domy i bloki o wyznaczonych godzinach. 10 minut przed wyznaczoną godziną poświęcenia, przejeżdżał będzie samochód OSP Hel dając sygnał do wyjścia z domów - czytamy na Facebooku na profilu parafii. Chociaż podano tu informację o jednostce OSP, to na zdjęciach dobitnie widać, że ksiądz porusza się meleksem.

Można powiedzieć, że ksiądz wytoczył tzw. ciężkie działo. Dziś próżno natrafić na wzmianki o podobnym pomyśle - wiadomo, że na razie na święcenie ze zwykłego auta zdecydowali się ksiądz z Rogalina i duchowny z parafii w Strzelcach Wielkich. Z kolei w zeszłym roku w niektórych parafiach w Polsce księża również korzystali z pomysłu objeżdżania wsi i miast.

Oczywiście ksiądz w każdym opublikowanym poście przypomina o konieczności zachowania odstępu i noszenia maseczki. Pilnuje też limitu wiernych w kościele. Poza tym doskonale zorganizował transmisje mszy świętych, które można obejrzeć na dwóch kanałach lokalnej telewizji kablowej.

Każda przejażdżka opatrzona jest dziesiątkami zdjęć - doskonale widać, że zachowany jest reżim sanitarny, a ksiądz machający z meleksa sprawia radochę szczególnie najmłodszym. Na Facebooku pojawiają się też komentarze od wiernych.

- Pięknie! Z poszanowaniem tradycji, pragnień wiernych i przepisów. Wspaniałe świadectwo - skomentowała internautka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja przerwała mszę w polskim kościele w Londynie

  • Nie żyje Antoni Chrościelewski

  • Prezydent podpisał nowelizację ustawy o spisie powszechnym. Potrwa dłużej

Źródło: Facebook

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

TVN stanowczo reaguje na skandaliczne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Stacja podjęła ważną decyzję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >
Klaudia Bochenek

Wydawca portalu Goniec.pl W przeszłości zajmowała się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęca eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]