Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kolejne zmiany w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi nie tylko Adam Niedzielski
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 09.08.2023 12:47

Kolejne zmiany w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi nie tylko Adam Niedzielski

niedzielski
Wojciech Olkusnik/East News

We wtorek 8 sierpnia gruchnęła dosyć niespodziewana wiadomość o dymisji z funkcji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jak się okazuje, to nie koniec zmian w resorcie. Stanowisko opuszcza kolejna osoba.

Zmiany w resorcie zdrowia

8 sierpnia premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjął decyzję o dymisji dotychczasowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Od razu również przedstawił jego następczynię. 

- Postanowiłem też zaproponować tę funkcję poseł Katarzynie Sójce, lekarce, internistce, która ma swoich wielu pacjentów, która zna służbę zdrowia od podszewki i jest aktywnym członkiem komisji zdrowia - mówił premier. Morawiecki. 

- Jestem przekonany, że jej doświadczenie, jej empatia, jej podejście do tych tematów pozwoli kontynuować wszystko to, co jest najważniejsze, co jest najlepsze - dodawał.

Niebywałe, kim jest żona Tomasza Wolnego. Co o tym myślą w TVP?

Kolejna osoba odchodzi z Ministerstwa Zdrowia

To jednak niejedyna zmiana w resorcie. Jak informuje Wirtualna Polska, Wojciech Andrusiewicz złożył wypowiedzenie z funkcji rzecznika prasowego Ministerstwa Zdrowia. 

- Potwierdzam, że złożyłem wypowiedzenie. Ponad 3,5 roku pracy w ministerstwie, w tym cały okres COVID-u na pewno były dla mnie trudnym, ale i ciekawym czasem. Czas przekazać komuś innemu pałeczkę w sztafecie komunikacji. Dla mnie nadchodzi czas odpoczynku - przekazał portalowi.

Wojciech Andrusiewicz był rzecznikiem resortu zdrowia od grudnia 2019 roku, jeszcze za czasów ministra Łukasza Szumowskiego. - Dziękuję wszystkim, przede wszystkim moim dwóm dotychczasowym przełożonym Łukaszowi Szumowskiemu i Adamowi Niedzielskiemu, ale dziękuję też bardzo dziennikarzom - przekazał dotychczasowy rzecznik MZ.

Powody zmian w resorcie

Wojciech Andrusiewicz nie skomentował w żaden sposób ostatniej afery związanej z ministrem zdrowia, która była powodem jego ostatecznej dymisji. Mowa tu o wpisie Adama Niedzielskiego na Twitterze, w którym zdradził, że lekarz z Poznania, który mówił o kłopotach z wystawianiem recept na leki z grupy psychotropowych i przeciwbólowych, wystawił takową na siebie. 

Minister chciał udowodnić w ten sposób, że żadnych problemów z systemem nie było. Wydał nawet oświadczenie w tej sprawie. Ostatecznie w związku z tym skandalem, Adam Niedzielski stracił posadę ministra w resorcie zdrowia.

 


Źródło: WP/Goniec