Goniec.pl
ii-51

goniec.pl

Klientka miała nietypową prośbę do restauracji

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Zdjęcie paragonu jednej z restauracji szybko zdobyło dużą popularność w mediach społecznościowych. Wszystko przez komentarz, jaki dodała do zamówienia klientka. Kobieta podała instrukcję dostawcy, w której poprosiła o niedzwonienie domo

Paragon, który pojawił się na Facebooku Blog Ojciec, mógł zaskoczyć pracowników jednej z restauracji oraz internautów. Autor bloga stwierdził, że bynajmniej nie szokuje on natomiast rodziców, którzy doskonale wiedzą, z czym na co dzień zmaga się klientka tego lokalu.

Do paragonu, którego zdjęcie opublikowano na Facebooku blogera, dołączono komentarz klientki. To właśnie on przyciągnął uwagę internautów i sprawił, że fotografia szybko zyskała popularność w mediach społecznościowych. Rzadko spotyka się tak rozbudowane instrukcje dodawane do zamówień.

Zabawny paragon pokazuje rzeczywistość rodziców w dobie pandemii

Choć zdjęcie paragonu wywołuje głównie uśmiechy na twarzy internautów – uśmiał się pewnie także dostawca – wielu rodziców nie ma lekko w dobie pandemii. Zwłaszcza opiekunowie najmniejszych maluchów.

Odkąd wybuchła pandemia koronawirusa, mnóstwo rodziców przeszło na pracę zdalną. Do czasu, gdy ich dzieci mogły być pod opieką w szkołach, żłobkach i przedszkolach, sytuacja mogła być jeszcze znośna.

[EMBED-243]

Jednak w kryzysowych momentach, gdy statystyki zarażeń niepokojąco i gwałtownie zaczęły rosnąć, rząd postanawiał zamykać placówki edukacyjne i opiekuńcze. Wówczas część rodziców musiała jednocześnie pracować i pilnować dzieci, co okazało się wielkim wyzwaniem.

Taka sytuacja stała się niezwykle męcząca dla rodziców, którzy zaczęli już marzyć o powrocie do stacjonarnej pracy i przywróceniu normalnego trybu nauczania. Nie jest łatwo wypełniać zawodowe obowiązki, gdy w pokoju obok krzyczy dziecko, które z nic w świecie nie chce zasnąć.

Paragon z dokładną instrukcją dla dostawcy

Publikując zdjęcie paragonu, Kamil Nowak, który prowadzi stronę Blog Ojciec, przypomniał wszystkim, że bycie rodzicem nie zawsze jest pełne uroków. W dodatku to praca na pełny etat. Bloger potwierdził, że wszyscy rodzice to rozumieją.

Klientka restauracji po długim dniu pracy i zajmowania się dzieckiem najprawdopodobniej zgłodniała. Kobieta postanowiła zamówić burgera – widocznie nie miała już czasu ani siły, by sama ugotować obiad. Dopiero co udało jej się uśpić swojego malucha.

W załączonym komentarzu nie tylko poprosiła o niedodawanie do dania czerwonej cebuli i pomidora, ale także poinstruowała pracowników restauracji, w jaki sposób powinni dostarczyć jedzenie, by nie zniweczyć jej dotychczasowych wysiłków.

Mama podała kod do bramki i poprosiła, by dostawca nie korzystał z domofonu. Zaznaczyła również, by nie dzwonił, tylko zapukał do drzwi. Dodała, że nagłe przerwanie snu malucha mogłoby sprawić, że „jego krzyk otworzy bramy piekieł”. Poniżej prezentujemy cały komentarz.

[EMBED-568]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Watykan nie uznał cudu, który miał się dokonać za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki (wikipedia.org/Long Thiên, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons).

Wiadomości

Złe wiadomości dla polskiego Kościoła. Watykan podjął ostateczną decyzją

Czytaj więcej >
Marcin Prokop i Dorota Wellman nie mieli łatwego gościa w studiu (Player.pl/"Dzień dobry TVN"/27.01.23 r. )

Wiadomości

Dziewczynka nie dawała prowadzić programu. Dorota Wellman od razu zareagowała

Czytaj więcej >
Do szokującej napaści doszło w miejscowość Radków woj. dolnośląskim (policja podkarpacka/zdjęcie ilustracyjne)

Wiadomości

Dolnośląskie. Atak w biały dzień. Potrącenie i napaść "niebezpiecznym narzędziem"

Czytaj więcej >
Świętokrzyskie: pożar w domu, strażacy znaleźli zwęglone ciało 42-latka

Wiadomości

Świętokrzyskie: Nie żyje 48-letni mężczyzna. Zginął na własnym podwórku, popełnił tragiczny błąd

Czytaj więcej >
ZUS podał informację o najwyższej wypłacanej emeryturze. Kwota jest zawrotna (Pixabay/sabinevanerp/Iberion).

Wiadomości

Wiemy, jaką najwyższą emeryturę wypłaca ZUS. Wielu chciałoby tyle zarabiać

Czytaj więcej >
Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć

Wiadomości

Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć

Czytaj więcej >