Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kielce: Lekarze zauważyli u dziecka obrażenia, wezwali policję
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 07.10.2021 07:45

Kielce: Lekarze zauważyli u dziecka obrażenia, wezwali policję

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
unsplash.com/Omar Lopez

We wtorek 5 października do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach trafiło roczne dziecko. Lekarze zaobserwowali u malucha liczne obrażenia kończyn. Pracownicy placówki medycznej zawiadomili policję. Mundurowi zatrzymali już rodziców niemowlęcia. Śledczy ustalają, kto odpowiada za zły stan chłopczyka.

W trakcie badań dziecka, które we wtorkowe popołudnie trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, lekarze stwierdzili złamanie nogi i ręki. Pracownicy placówki medycznej zaobserwowali również, że roczny chłopczyk jest wyraźnie zaniedbany. W związku z tym postanowili zawiadomić policję.

Dziecko zostało przywiezione do szpitala w Czarnowie przez 29-letnią matkę. Jak ustalili funkcjonariusze, tego dnia chłopczykiem opiekował się również 32-letni ojciec. Mundurowi postanowili zatrzymać rodziców, którzy mają złożyć wyjaśnienia w tej sprawie. Śledczy ustalają, kto doprowadził do obrażeń malucha i czy znajduje się on pod odpowiednią opieką.

Śledztwo w sprawie dziecka

Dalszy los dziecka i jego rodziców zależy od opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej. Specjalista bada obrażenia, jakie odniósł roczny maluch. Chłopczyk trafił do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii i znajduje się na oddziale ortopedyczno-urazowym. Służby przekazały, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po badaniach okazało się, że dziecko miało złamaną rączkę i nóżkę, a do tego jak określili lekarze, było ogólnie zaniedbane – powiadomił Karol Macek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Rzecznik prasowy KPM w Kielcach poinformował, że w momencie interwencji zarówno 29-letnia matka dziecka, jak i jego 32-letni ojciec byli trzeźwi. W toku śledztwa funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu rodziców rocznego chłopczyka w celu poczynienia dalszych ustaleń.

Matka i ojciec dziecka zostali zatrzymani przez policjantów. Trwa wyjaśnianie całego zdarzenia. Ustalamy, kto jest odpowiedzialne za obrażenia u dziecka i czy rodzice sprawowali nad nim właściwą opiekę – dodał Karol Macek z KMP w Kielcach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet.pl