Goniec.pl > Polska > Wichury nad Polską. Jest ofiara śmiertelna: mężczyzna przygnieciony przez drzewo
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 24.09.2021 14:22

Wichury nad Polską. Jest ofiara śmiertelna: mężczyzna przygnieciony przez drzewo

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
pixabay.com/AndrzejRembowski (zdjęcie ilustracyjne)

W województwie warmińsko-mazurskim doszło do tragicznego wypadku. W piątek 24 września przydrożne drzewo spadło na samochód w pobliżu miejscowości Lutry. Niestety mężczyzny kierującego pojazdem nie udało się uratować. W wyniku zderzenia z konarem kierowca auta poniósł śmierć na miejscu. W całej Polsce pojawiają się utrudnienia związane z wichurami.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej między Wysoką Dąbrową a Lutrami w powiecie olsztyńskim. Po otrzymaniu zawiadomienia o zdarzeniu na miejsce wysłano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Niestety na miejscu zginął 59-letni kierowca samochodu.

Świadek wypadku natychmiast próbował udzielić pomocy poszkodowanemu. Mężczyzny, który prowadził skodę, nie udało się uratować. O zdarzeniu poinformował media oficer prasowy olsztyńskiej policji.

– Na miejsce skierowano służby: karetkę pogotowia, straż pożarną i policję. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy świadka, 59-letni kierowca skody poniósł śmierć – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową oficer prasowy policji w Olsztynie Rafał Prokopczyk.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Utrudnienia związane z wypadkiem

Na miejscu wypadku służby dokonały już oględzin i rozpoczęły czynności mające wyjaśnić okoliczności, w jakich doszło do tragedii. Wezwano także prokuratora, technika kryminalistyki oraz grupę dochodzeniowo-śledczą.

– Do zabezpieczenia śladów z miejsca wypadku oraz wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach procesowych na miejscu zdarzenia uczestniczy również prokurator – wyjaśnił oficer prasowy.

Po tragicznym zdarzeniu odcinek drogi został całkowicie wyłączny z ruchu. Konar został powalony przez silną wichurę. Lokalne media wskazują na to, że przydrożne drzewa w okolicy są w bardzo złym stanie, co podnosi ryzyko występowania tego typu wypadków.

Wypadki wywołane przez wichurę

Do niefortunnego wypadku w powiecie olsztyńskim doszło także podczas pracy strażaków. Funkcjonariusze usuwali powalone drzewo w miejscowości Studzianka. Mężczyzna z otwartym złamaniem nogi został przetransportowany do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Skutki pojawiających się wichur są odczuwalne na Warmii i Mazurach od czwartku 23 września. Silny wiatr wieje w tym regionie od godziny 23:00. Z komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że o godzinie 12:00 w Mikołajkach „wystąpił poryw wiatru z prędkością prawie 75 km/h. W pobliżu notowane są porywy z prędkością do około 65 km/h”.

Z danych straży pożarnej wynika, że służby interweniowały już ponad 360 razy. Funkcjonariusze otrzymują zgłoszenia z całego regionu. Rzecznik prasowy strażaków w Olsztynie Rafał Melnyk przyznał, że „pracy nie ubywa”. W związku z silnym wiatrem żeglarze wycofali się z jezior, jak przekazał dyżurny MOPR.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET