Goniec.pl
[II-51]

East News Piotr Molecki

Kaczyńskiemu puściły nerwy, ma już dosyć. Padły bardzo mocne słowa

17 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński udzielił kolejnego wywiadu, który niebawem ujrzy światło dzienne. Prezes Prawa i Sprawiedliwości skomentował spór z Unią Europejską. Wicepremier zaznaczył, że polski rząd nie ulegnie „szantażom” i dodał, że zmiana celów nie wchodzi w grę. Lider partii rządzącej poruszył też temat kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej.

Pierwszy raz od bardzo dawna Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu w radiu RMF FM. Choć wydarzenie wywołało duże zainteresowanie w mediach, uznano, że wicepremier nie powiedział zbyt wiele. W poniedziałek 18 października ukaże się kolejna rozmowa z liderem partii rządzącej – tym razem na łamach tygodnika „Sieci”.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Rodzina zrobiła sobie zdjęcie. Widać na nim zaskakujący szczegół

CZYTAJ DALEJ

Fragment wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim ukazał się już w niedzielę 17 października na portalu wPolityce.pl. Podczas rozmowy prezes PiS został zapytany o tematy, które obecnie najbardziej elektryzują opinię publiczną – konflikt z UE, sytuację na granicy polsko-białoruskiej oraz powrót do polityki Donalda Tuska.

Jarosław Kaczyński o sporze z UE i Krysie migracyjnym

Prezes Jarosław Kaczyński oświadczył w rozmowie dla tygodnika „Sieci” wprost, że polski rząd nie zamierza zmieniać stanowiska w sprawie sporu z UE. Zdaniem lidera PiS walka toczy się o suwerenność Rzeczypospolitej Polskiej i ustępowanie naciskom nie wchodzi w grę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Walczymy twardo, w sprawach podstawowych dla państwa i Polaków nie ustąpimy. Choć oczywiście wiemy, że polityka polega m.in. na umiejętności wychodzenia z sytuacji niełatwych, a droga do tego nie zawsze bywa prosta. Ci, którzy próbują nam zarzucać w tym kontekście jakieś lawirowanie, całkowicie się mylą. Nasze cele są niezmienne, różne dobieramy jednak metody. Bronimy polskiej suwerenności, bronimy też polskich praw w Unii Europejskiej, bo one są teraz bezczelnie, bezprawnie i w niezgodzie z traktatami podważane – powiedział wicepremier.

Odnosząc się do sytuacji dotyczącej kryzysu migracyjnego, lider Zjednoczonej Prawicy zaznaczył, że „będziemy bronić polskiej granicy, temu służy budowa bariery zabezpieczającej” na pasie granicznym z Białorusią. Wicepremier dodał, że budowa muru, która została już przegłosowana przez Sejm, to odpowiedź na zachowanie Białorusi.

– Nikt przy zdrowych zmysłach nie może nie dostrzec, że to jest w istocie rodzaj agresji, wojny hybrydowej, że mamy prawo się bronić – wyjaśnił.

– Poza tym przecież my bronimy także granicy Unii Europejskiej, choć nawet gdyby tak nie było, też byśmy nie ulegli – dodał.

Jarosław Kaczyński o działalności Aleksandra Łukaszenki

Udzielając wywiadu, Jarosław Kaczyński podkreślił, że działania Aleksandra Łukaszenki są nie tylko wymierzone w Polskę, ale także w całą UE. Wicepremier stwierdził, że prezydent Białorusi chce wymusić „na nas, ale przecież w istocie na całej Unii, uległość, uznanie jego władzy, porzucenie wspierania nas Białorusinów walczących o wolność”.

– I on, i także stojący za nim Putin, panicznie boją się tego, co nazywają kolorowymi rewolucjami. Nie jest także wykluczone, że ten atak jest elementem szerszej ofensywy wobec Zachodu w stylu tego, co zrobiono Ukrainie – oświadczył prezes PiS.

– Siły, które mają jakieś zakusy wobec Polski, muszą wiedzieć, że z nami łatwo nie będzie, że traktujemy naszą granicę, naszą państwowość i naszą wolność bardzo, bardzo poważnie – ostrzegł.

– Dlatego już wkrótce przedstawimy plan bardzo poważnego wzmocnienia polskich sił zbrojnych – dodał wicepremier.

Łezka sama napływa do oka. Poruszający widok grobu Pawła Królikowskiego przed Wszystkimi Świętymi

Grób Pawła Królikowskiego znajduje się w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polsat News; wPolityce.pl

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Flickr/isoglosse/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Urzędy Skarbowe z nowym narzędziem prawnym. Czy fiskus może sprawdzić każde konto bankowe?

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/HANDOUT/AFP/East News

Wiadomości

Jarosław Kaczyński w Oleśnicy nagle wspomniał o Wołodymyrze Zełenskim. Padły zaskakujące słowa

Czytaj więcej >
Ewakuacja

Wiadomości

Horror w Poznaniu, w osiedlowych krzakach leżały zwłoki mężczyzny. Sprawę bada prokuratura

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Kilkudziesięciu Rosjan nie zostało wpuszczonych do Polski. Straż Graniczna zawraca każdy ich samochód

Czytaj więcej >
Australia: Nie żyje 5-letni chłopiec. Dziecko utonęło w samochodzie porwanym przez powódź

Wiadomości

Australia: Nie żyje 5-letni chłopiec. Dziecko utonęło w samochodzie porwanym przez powódź

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Donalda Tuska o znanym polityku. "Będzie raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał"

Wiadomości

Mocne słowa Donalda Tuska o Jarosławie Gowinie. "Będzie raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał"

Czytaj więcej >