Goniec.pl
Beata Szydło

Piotr Molecki/East News

Kaczyński nieoczekiwanie przekazał wiadomość o Beacie Szydło

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński wspomniał Beatę Szydło w wywiadzie dla "Wprost" i zaskoczył swoim szczerym wyznaniem wiele osób. Była premier chwilowo usunęła się w cień po aferze związanej z jej synem, który porzucił niedawno stan kapłański.

Beata Szydło pełniła funkcję premiera Polski do grudnia 2017 roku, a w 2019 roku została wybrana do Europarlamentu. Ostatnio jednak była premier usunęła się w cień i nie udziela publicznych komentarzy, szczególnie w temacie afery wokół jej rodziny. Ku zaskoczeniu wielu osób w jednym z wywiadów europosłankę wspomniał niedawno prezes PiS.

Beata Szydło pozostaje na politycznym uboczu w związku z aferą wokół jej rodziny

Była premier Polski nie kryła radości, gdy jeden z jej synów przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku. Tymoteusz Szydło nie wytrzymał jednak długo w duchowieństwie, a media obiegły jakiś czas temu wiadomości o jego rezygnacji z pełnienia posługi kapłańskiej. 

- To bardzo ważna chwila dla matki. Mój syn wybrał wspaniałą, ale trudną drogę - mówiła „Faktowi” tuż po mszy prymicyjnej Tymoteusza ówczesna premier.

To jednak nie był koniec zaskakujących doniesień o rodzinie Beaty Szydło. W marcu tego roku dziennikarze OKO.Press ujawnili, że syn europosłanki pracuje pod zmienionym nazwiskiem jako przedstawiciel handlowy w firmie ERG Bieruń Folie, w której udziały ma m.in. prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

Po aferze związanej z majątkiem Daniela Obajtka i powiązaniu jego osoby z Tymoteuszem Szydło wybuchł ogromny skandal, a była premier Polski usunęła się w polityczny cień i przestała komentować doniesienia w sprawie swojej rodziny. Nie wiadomo było również, co z jej dalszą karierą polityczną. 

Medialne spekulacje o końcu kariery politycznej Beaty Szydło rozwiał w rozmowie z dziennikarkami „Wprost” sam prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Wiceprezes Rady Ministrów przyznał, że bardzo ceni sobie europosłankę i wierzy w to, że poradzi sobie z gorszym czasem.

- Bardzo wysoko cenię Beatę i ją lubię. Miała kłopoty matczyne i jest zrozumiałe, że jest dzisiaj w gorszej formie - przyznał Jarosław Kaczyński.

Słowa prezesa PiS mogą oznaczać, że ma on plany wobec dalszej działalności Beaty Szydło na scenie politycznej. Oburzenie w sprawie medialnej afery, która rozpętała się wokół syna byłej premier, wyraził również obecny szef rządu, Mateusz Morawiecki.

- Jeżeli jej syn jest atakowany dlatego, że jest synem byłej premier i nawet jeżeli sprzedaje worki, to też jest źle, to trudno się dziwić frustracji matki. Ale to na pewno minie - tłumaczył premier Morawiecki.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wprost

undefined

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >