Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 21.03.2023 17:55

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne

policja
policja.pl

Uwaga kierowcy. W środę 22 marca na drogach w całej Polsce policja przeprowadzać będzie akcję “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególna uwaga zwrócona zostanie na niebezpieczne zachowania wobec pieszych, za które spotkać nas może surowa kara. Wysokie mandaty i punkty karne to nie wszystko, na co narażeni są nieprzepisowi kierowcy. Najwięksi drogowi ignoranci stracić mogą nawet uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Niechlubne statystyki

Tajemnicą nie jest, że bezpieczeństwo na polskich drogach to coś, do czego wciąż można mieć wiele zastrzeżeń. Rocznie w wypadkach tylko na przejściach dla pieszych giną setki niewinnych ludzi i liczba ta wcale nie chce spadać. Z tego powodu policja co jakiś czas przeprowadza akcje ukierunkowane na zwrócenie większej uwagi na “niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Jedna z nich odbędzie się już niebawem, a dokładniej w środę 22 marca.

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał

Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Czego możemy spodziewać się wyjeżdżając w środę na drogę? Przede wszystkim wzmożonych patroli w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Wszystkich, którzy narażą się stróżom prawa, grozić będą surowe konsekwencje, przy czym wysokie mandaty to i tak najmniejsze zło.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, kierowca zbliżający się do przejścia musi zachować szczególną ostrożność i zwolnić, by nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych. Nie zdziwmy się więc, gdy zobaczymy na swojej trasie funkcjonariuszy z radarami.

Osoby przekraczające dozwoloną prędkość o 71 km/h muszą przygotować się na sankcje pieniężne w wysokości nawet 2500 zł oraz maksymalnie aż 15 punktów karnych.

Policja nie daje taryfy ulgowej

Surowo karane będą także niebezpieczne zachowania wobec samych pieszych, m.in. wyprzedzanie na przejściu lub przed nim, omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by przepuścić pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.

Działania “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” są bardzo ważne, bowiem przypominają kierowcom, że nie są jedynymi użytkownikami dróg, a wysokie sankcje mogą ich spotkać nie tylko za przekraczanie prędkości.

Źródło: autokult.pl

Tagi: policja mandat