Goniec.pl

policja.pl

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne

21 Marca 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Uwaga kierowcy. W środę 22 marca na drogach w całej Polsce policja przeprowadzać będzie akcję “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególna uwaga zwrócona zostanie na niebezpieczne zachowania wobec pieszych, za które spotkać nas może surowa kara. Wysokie mandaty i punkty karne to nie wszystko, na co narażeni są nieprzepisowi kierowcy. Najwięksi drogowi ignoranci stracić mogą nawet uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Niechlubne statystyki

Tajemnicą nie jest, że bezpieczeństwo na polskich drogach to coś, do czego wciąż można mieć wiele zastrzeżeń. Rocznie w wypadkach tylko na przejściach dla pieszych giną setki niewinnych ludzi i liczba ta wcale nie chce spadać. Z tego powodu policja co jakiś czas przeprowadza akcje ukierunkowane na zwrócenie większej uwagi na “niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Jedna z nich odbędzie się już niebawem, a dokładniej w środę 22 marca.

Adam Małysz

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał

CZYTAJ DALEJ

Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Czego możemy spodziewać się wyjeżdżając w środę na drogę? Przede wszystkim wzmożonych patroli w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Wszystkich, którzy narażą się stróżom prawa, grozić będą surowe konsekwencje, przy czym wysokie mandaty to i tak najmniejsze zło.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, kierowca zbliżający się do przejścia musi zachować szczególną ostrożność i zwolnić, by nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych. Nie zdziwmy się więc, gdy zobaczymy na swojej trasie funkcjonariuszy z radarami.

Osoby przekraczające dozwoloną prędkość o 71 km/h muszą przygotować się na sankcje pieniężne w wysokości nawet 2500 zł oraz maksymalnie aż 15 punktów karnych.

Policja nie daje taryfy ulgowej

Surowo karane będą także niebezpieczne zachowania wobec samych pieszych, m.in. wyprzedzanie na przejściu lub przed nim, omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by przepuścić pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.

Działania “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” są bardzo ważne, bowiem przypominają kierowcom, że nie są jedynymi użytkownikami dróg, a wysokie sankcje mogą ich spotkać nie tylko za przekraczanie prędkości.

Źródło: autokult.pl

klasa

Uczennica uderzyła nauczycielkę w jednej z dolnośląskich szkół. Kobieta straciła przytomność

CZYTAJ DALEJ
poszukiwana

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. To czego się dopuściła, mrozi krew w żyłach

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

policjamandat

Podobne artykuły

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]