Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jurek Owsiak otrzymał list od złodzieja, który ukradł puszkę WOŚP-u. Zaskakujące wyznanie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 11.02.2022 22:40

Jurek Owsiak otrzymał list od złodzieja, który ukradł puszkę WOŚP-u. Zaskakujące wyznanie

Jurek Owsiak
Jakub Kaminski/East News

Jurek Owsiak otrzymał list od złodzieja, który skradł jedną z puszek z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mężczyzna przeprosił za swój czyn i przyznał, że jest uzależniony od narkotyków.

Prezes WOŚP-u opublikował fotografię listu, który dotarł do fundacji z zakładu karnego. Poinformował również, że wystosowano odpowiedź do nadawcy.

Kradzież puszki WOŚP

Za nami jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jego celem było zebranie pieniędzy na wsparcie polskich oddziałów okulistyki dziecięcej. Jak poinformował Jurek Owsiak, udało się zgromadzić 136 282 325 zł.

Niestety, podobnie jak w latach ubiegłych, podczas zbiórki doszło do kilku incydentów, podczas których skradziono puszki, do których zbierane były datki na rzecz WOŚP. Mimo działań policji, nigdy nie udaje się uniknąć tego rodzaju występków.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Okazuje się jednak, że jeden ze złodziei bardzo żałuje popełnionego czynu. Do tego stopnia, że zdecydował się na wystosowanie listu do fundacji Jurka Owsiaka. Nadawca wysłał go z zakładu karnego.

Jurek Owsiak zdecydował się na upublicznienie treści listu w swoich mediach społecznościowych. Poinformował również, że WOŚP wysłał już odpowiedź do mężczyzny.

Wyrzuty sumienia

- Napisałem do państwa ten list w celu przeproszenia za kradzież puszki z pieniędzmi i bardzo ubolewam nad tym, bardzo żałuję, bo okradłem chore i potrzebujące dzieci - czytamy w treści zamieszczonej na fanpage'u prezesa WOŚP.

Mężczyzna prosi o przebaczenie i wyjaśnia, że jest osobą uzależnioną od narkotyków. Dodaje też, że wkrótce zostanie poddany odpowiedniej terapii w ośrodku zamkniętym. - Coś się musiało stać, może rozmowa z wychowawcą, może rozmowa z kimś innym, ale na pewno stało się coś dobrego - przekonywał Jurek Owsiak w poście zamieszczonym na Facebooku.

Prezes WOŚP poinformował również, że wysłana została do mężczyzny odpowiedź z zapytaniem, w jaki sposób zamierza zadośćuczynić za popełnioną kradzież.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl