Goniec.pl
Joao Cancelo

OLI SCARFF/AFP/East News

Joao Cancelo jest zakażony koronawirusem

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Joao Cancelo, prawy obrońca reprezentacji Portugalii i mistrz Anglii z Manchesterem City, otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Oznacza to, że sportowiec prawdopodobnie nie wystąpi we wtorkowym spotkaniu z Węgrami i kolejnych meczach grupy F.

Na ten moment Joao Cancelo jest jedynym piłkarzem reprezentacji Portugalii, który zmaga się z zakażeniem niebezpiecznym patogenem. Pozostali sportowcy otrzymali negatywne wyniki testów na obecność wirusa.

Joao Cancelo jest zakażony koronawirusem

Oznacza to, że portugalscy piłkarze pozostają do dyspozycji selekcjonera Fernando Santosa podczas wtorkowego spotkania z Węgrami. W „grupie śmierci”, w której znalazła się Portugalia, grają również dwaj ostatni mistrzowie świata - Francuzi i Niemcy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Portugalski związek poinformował, że Joao Cancelo został odizolowany od pozostałych członków drużyny. Niestety, prawdopodobnie w najbliższym czasie nie powtórzy sukcesu odniesionego podczas meczu towarzyskiego z Izraelem w Lizbonie.

Do reprezentacji Portugalii dodatkowo powołany został 22-letni Diogo Dalo z kadry młodzieżowej, który na co dzień występuje w barwach AC Milanu.

Facebook/Koniczynka Ocice

Nie żyje 30-letni polski piłkarz. Sylwester Cebula zmarł we własnym domu

CZYTAJ DALEJ

Euro 2020 upływa obecnie pod znakiem dramatycznych zdarzeń. W sobotę 12 czerwca podczas meczu pomiędzy Finlandią a Danią lider gospodarzy Christian Eriksen nagle upadł na murawę i stracił przytomność. Ujawniono, że młody piłkarz miał atak serca.

Stan zdrowia sportowca był bardzo poważny, lekarze musieli podjąć natychmiastową reanimację, by przywrócić funkcje życiowe. Wkrótce Christian Eriksen został przetransportowany do szpitala, gdzie będzie przebywał kilka dni.

Dziś w sieci pojawił się oficjalny komunikat, w którym zawarto najnowsze informacje o stanie jego zdrowia. Z informacji przekazanych DBU - En Del Af Noget Større za pośrednictwem Twittera wynika, że 29-latek jest przytomny, a jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Dziś rano rozmawialiśmy z Christianem Eriksenem, który przesyła pozdrowienia dla kolegów z drużyny. Jego stan jest stabilny. Pozostanie w szpitalu na dalszej obserwacji - napisano w komunikacie duńskiej federacji.

Fani sportowych rozgrywek mają nadzieję, że dramat Christiana Eriksena i choroba Joao Cancelo będą ostatnimi tragicznymi zdarzeniami podczas tegorocznych rozgrywek.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >