Goniec.pl
wypadek-nie-zyja

YouTube The King Euro1 screen z materiału „CHRISTIAN ERIKSEN collapse in the match against Finland”

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

12 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Do porażających scen doszło podczas meczu Dania - Finlandia na Euro 2020. W 40. minucie spotkania nagle stracił przytomność duński piłkarz, Christian Eriksen. Natychmiast wezwano pomoc i zaczęto reanimować zawodnika.

Christian Eriksen nagle po prostu upadł, kiedy piłka kopnięta przez kolegę z drużyny leciała w jego stronę. Odbiła się od niego, gdy już upadał. Po kilku sekundach jeden z piłkarzy zorientował się, że sytuacja jest bardzo poważna i od razu wezwano służby medyczne.

Na murawie doszło do dramatycznych scen. Eriksen leżał nieprzytomny z otwartymi oczami, gdy koledzy próbowali mu pomóc. Chwilę potem służby przystąpiły do reanimacji Duńczyka. W tym czasie koledzy z reprezentacji otoczyli piłkarza i płakali.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Niespodziewany dramat podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej

Po 10 minutach Christian Eriksen został zniesiony na noszach pod osłoną parawanu i piłkarzy. Wcześniej na murawie pojawiła się już nawet żona piłkarza. Spotkanie zostało przerwane.

Sytuacja, do której doszło podczas pierwszego meczu grupy B, wyglądała na bardzo dramatyczną. Nadal nie wiadomo, co tak naprawdę się stało. Ustalono jedynie, że reprezentant Danii stracił przytomność i konieczne było przywrócenie czynności życiowych.

Mecz został oficjalnie przerwany. Nie wiadomo, czy wieczorne spotkanie Belgia - Rosja również nie zostanie rozegrane w innym terminie. Piłkarze, którzy pojawili się obok nieprzytomnego kolegi, zaczęli modlić się o jego życie i życzyć powrotu do zdrowia.

Widok trybun mógł poruszyć serca nawet tych osób, które na co dzień nie śledzą piłki nożnej. Kibice wpadli sobie w ramiona i zaczęli płakać. Spotkanie oraz jego wynik zeszło na dalszy plan. Mecz komentował Mateusz Borek, który poruszony całym zdarzeniem przyznał, że miało to być święto dla ludzi. Tymczasem rywalizacja zmieniła się w tragedię.

Mecz nie został kontynuowany

Po tragedii z udziałem Eriksena sędziowie podjęli decyzję, że mecz nie będzie kontynuowany. Piłkarze we łzach i z opuszczonymi głowami zeszli z murawy, czekając na rozwój wydarzeń.

W mediach pojawiły się już informacje o tym, że udało się przywrócić czynności życiowe reprezentanta Danii. Nadal jednak nie wiadomo, dlaczego sportowiec stracił przytomność.

Warto przypomnieć, że Christian Dannemann Eriksen to 29-letni piłkarz. Przyszedł na świat 14 lutego w Middelfart. Zasłynął przede wszystkim ze swoich imponujących występów w pierwszej lidze angielskiej. Grając w Premier League, reprezentował barwy lodyńskiego klubu Tottenhamu Hotspur.

Po długiej przygodzie w angielskim zespole przeniósł się do Interu Mediolan. Duńczyk gra w barwach włoskiej drużyny od 2020 roku.

Więcej informacji wkrótce

Podobne artykuły

Grób Andrzeja Strzeleckiego

Gwiazdy

Zakończono remont grobu Andrzeja Strzeleckiego. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Internauci skrytykowali zdjęcie Katarzyny Cichopek. Twierdzą, że promuje "patodeweloperkę"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agnieszka Gozdyra boi się o swoje bezpieczeństwo. Otrzymała groźbę, sprawa zgłoszona policji

Czytaj więcej >
Jolanta Kwaśniewska

Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska jest zachwycona teściami swojej córki. „Dla nich wartości rodzinne są najważniejsze”

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Dziennikarze Wirtualnej Polski są rozczarowani restauracją po rewolucjach Magdy Gessler

Czytaj więcej >
Klan

Gwiazdy

Twórcy „Klanu” po 24 latach zmieniają czołówkę serialu. Widzowie nie usłyszą już Ryszarda Rynkowskiego

Czytaj więcej >