Goniec.pl
pieniadze-emeryci-dostana

Iberion materiały własne

Jest projekt ustawy dot. kolejnego dodatku 500 zł dla seniorów

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Senator Marek Borowski z Koalicji Obywatelskiej oświadczył, że emeryci i renciści również powinni mieć prawo do pobierania pieniędzy w związku z bonem turystycznym. Polityk zaznaczył, że wsparcie finansowe nie powinno dotyczyć jedynie rodzin z dziećmi. W Senacie pojawił się projekt ustawy wypłacania środków seniorom.

Jeśli projekt zostanie zaakceptowany w Senacie, emeryci będą mieli szansę na dodatkowe pieniądze. Najpierw jednak musi pojawić się zgoda większości parlamentarzystów. Politycy Koalicji Obywatelskiej chcą, by seniorzy już od września 2021 roku otrzymywali wsparcie finansowe na wczasy.

Warto przypomnieć, że obecnie pieniądze wypłacane w ramach Polskiego Bonu Turystycznego przysługują dzieciom do 18. roku życia. Wsparcie finansowe wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i przyczyniło się do ruchu turystycznego na terenie kraju.

Seniorzy dostaną pieniądze w ramach Polskiego Bonu Turystycznego?

Mnóstwo rodzin w 2020 roku chętnie sięgnęło po pieniądze wypłacane w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Warto jednak zauważyć, że w wakacje ubiegłego roku większość obostrzeń sanitarnych zostało zniesionych. Obecnie sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Choć wakacje zbliżają się wielkimi krokami, nadal obowiązuje mnóstwo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Można przypuszczać, że rząd nie będzie chciał zbyt szybko znosić wszystkie restrykcje po szkodach, jakie wyrządziła trzecia fala zarażeń.

pogoda-co-zlapal

Na południu Polski z ogromną siłą wystąpiło gradobicie

CZYTAJ DALEJ

Dlatego w tym roku rodziny jeszcze nie korzystają tłumnie z dodatku 500 złotych, który jest wypłacany na wczasy dla dzieci. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Marka Borowskiego większość Polaków czeka na przyjście wakacji.

Senator obawia się jednak, że od września zainteresowanie ponownie zmaleje, co będzie oznaczało niewiele czasu na odbudowanie się przedsiębiorców. Polityk Koalicji Obywatelskiej znalazł jednak rozwiązanie. Chce, by środki przyznawano także emerytom i rencistom.

Dodatkowe pieniądze dla seniorów

Według Marka Borowskiego pieniądze oferowane seniorom w ramach Polskiego Bonu Turystycznego nie tylko będą wsparciem dla najstarszych, ale dodatkowo napędzą rynek, którzy potrzebuje zastrzyku środków.

Zdaniem senatora wypłacane pieniądze mogłyby też przysłużyć się emerytom i rencistom, którzy będą chcieli wyjechać na rehabilitację. Polityk podkreślił, że po przebyciu COVID-19 wiele osób ma problemy zdrowotne.

Seniorzy otrzymywaliby pieniądze w wysokości 500 złotych. Emeryci i renciści także aktywowaliby go za pośrednictwem Platformy Elektronicznej PUE ZUS. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, środki przysługiwałyby od września 2021 roku do 31 marca 2022 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyją cztery osoby. Tragiczny bilans mazurskiej policji

  • Marian Lichtman opublikował mocny wpis. Miał otrzymać SMS-a od menadżera Krzysztofa Krawczyka

  • Zmarła 2 tygodnie przed ślubem. Narzeczony w jej telefonie znalazł wymowne zdjęcie

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Rząd wycofał się z mandatów w wysokości 1500 złotych za przekroczenie prędkości o 30 km/h

Pieniądze

Rząd wycofał się z gigantycznych podwyżek mandatów

Czytaj więcej >
Świadczenie ZUS

Pieniądze

ZUS może wypłacić 938 zł świadczenia szkoleniowego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pieniądze

Zmiany dla frankowiczów. Komisja Europejska zmieniła stopę składaną, nowe zasady

Czytaj więcej >
Fot. Jakub Kaminski/East News

Pieniądze

Materiały budowlane będą nadal drożeć

Czytaj więcej >
wzrosną rachunki

Pieniądze

Podwyżki w 2022 roku. Wzrosną rachunki za gaz, prąd i wodę

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pieniądze

Marlena Maląg zapowiedziała: minimalna emerytura wzrośnie od 2022 roku

Czytaj więcej >