Goniec.pl
gowin duda

facebook.com Kancelaria Prezydenta RP

Jarosław Gowin oficjalnie odwołany z pełnionych funkcji. Prezydent odmówił spotkania w cztery oczy

14 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Dziś w pałacu prezydenckim doszło do spotkania Andrzeja Dudy oraz Jarosława Gowina. Już oficjalnie i formalnie został odwołany z funkcji wiceprezesa RM, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Po wręczeniu dokumentów prezydent zdobył się na kilka szczerych i dość zaskakujących słów.

- Dzisiaj muszę panu powiedzieć, nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stoi przede mną i odbiera swoją dymisję człowiek, który nadal chce realizować ten dobry program dla Polski? Który nadal chce, żeby Polska nadal się rozwijała? Czy też stoi przede mną człowiek, który postanowił zmienić front? - mówił dziś prezydent.

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz domaga się przeprosin od TVN-u. Porównał się do Pawła Adamowicza

CZYTAJ DALEJ

Gowin oficjalnie odwołany

Na nagraniu opublikowanym przez Kancelarię Prezydenta widać, że Jarosław Gowin był wyraźnie zmartwiony. Po wręczeniu dokumentów przez prezydenta panowie wymienili kilka słów, których dokładnie nie uchwyciły mikrofony, ukłonili się sobie, a następnie głos zabrał Andrzej Duda.

- Powiem tak: to jest smutny dla mnie czas z panem związany, poczynając od decyzji politycznych, które zapadły, aż do decyzji formalnych, które dzisiaj wieńczą się przez wręczenie panu tego dokumentu. Powodów mojego smutku jest kilka. Pierwsze, pracowaliśmy razem przez bez mała przez ostatnie sześć lat nad bardzo ważnymi dla Polaków zmianami - zaczął Andrzej Duda.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Prezydent przyznał, że wiele wprowadzonych zmian działa i pomaga społeczeństwu. Stwierdził, że "ludzie mówią wreszcie, że prowadzona jest w Polsce polityka zgodna z Konstytucją" i wspomniał o ważności wartości rodziny.

Oprócz tego jest zadowolony z prowadzenia polityki, w taki sposób, gdzie można rozwijać kraj - podnosić ludziom standard życia, ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej, rozwijać turystykę, zadbać o wyposażenie policjantów i innych służb.

Andrzej Duda podziękował Jarosławowi Gowinowi za wszystkie przepracowane lata i przyznał, że musi się z tym wszystkim pogodzić. Przypomniał o trudnej rozmowie sprzed roku, kiedy trwały rozmowy m.in. o wyborach kopertowych. Wtedy też Jarosław Gowin podał się do dymisji.

Prezydent przyznał, że Jarosław Gowin poważnie traktował program prawicy, walczył także o dobro przedsiębiorców. "To nie była darowizna, to była inwestycja" - przyznał stanowczo Andrzej Duda i podziękował za rozmowę, która wręcz uratowała całą sytuację.

Andrzej Duda przyznał, że będzie czekał i będzie przyglądał temu, co się dzieje. Prezydentowi zależy, aby obóz był cały i mógł wprowadzać ważne zmiany w Polsce. Niestety, głowa państwa odmówiła Jarosławowi Gowinowi spotkania w cztery oczy.

- Z przyjemnością z panem porozmawiam, ale muszę zobaczyć, kogo do siebie zaproszę - dziś tego tak do końca nie wiem - skwitował prezydent.

Kto to powiedział: Kukiz czy Kaczyński? Prawidłowa odpowiedź na szóste pytanie każdego wprawia w osłupienie

Pytanie 1 z 6

O Antonim Macierewiczu: "Jak na razie ten minister to chyba jeden z najlepszych ministrów, jakich pamiętam od '89 roku"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Andrzej Kosmala w wymowny sposób skomentował występ Krawczyka Juniora

  • Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane o koronawirusie. Nie wygląda to zbyt dobrze

  • Syn Krawczyka wystąpił w Mrągowie. Na scenie zwrócił się do zmarłego ojca

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Nie żyje 16-letnia Wiktoria. Media donoszą, że była Polką

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę uszczelniającą handel w niedzielę

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opatów: Nastolatkowie jechali do szkoły. Jeden nie żyje, dwoje trafiło do szpitala

Czytaj więcej >
tornado

Wiadomości

Pomorskie: Nad gminą Gniew pojawił się zalążek trąby powietrznej. Wiatr niszczył posesje mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Wpadka Andrzeja Dudy w Świnoujściu. Zapomniał o ważnej rzeczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm przyjął ustawę ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią

Czytaj więcej >