Goniec.pl
Cudowny gest sąsiadów Henryki Krzywonos. "Aż mi się łezka w oku zakręciła!"

Facebook/Henryka Krzywonos-Strycharska

Henryka Krzywonos walczy z okropną chorobą. Sąsiedzi posłanki zdobyli się na piękny gest, ciężko powstrzymać wzruszenie

28 Września 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Henryka Krzywonos podzieliła się w sieci wzruszającym wpisem. Legendarna działaczka opozycyjna z okresu PRL zmaga się z poważnymi skutkami ubocznymi leczenia onkologicznego, ale w tym trudnym czasie może liczyć na pomoc sąsiadów. Ci, gdy tylko usłyszeli, że legendarna motornicza może wkrótce wyprowadzić się ze swojego mieszkania przez kłopoty z wchodzeniem po schodach, zrobili jej wspaniałą niespodziankę.

Henryka Krzywonos już za czasów PRL wspierała innych, niosąc pomoc internowanym czy kolportując podziemne wydawnictwa, za co nieraz słono zapłaciła. Opozycyjna działaczka pokazała także, że ma wielkie serce, zakładając wraz z mężem rodzinny dom dziecka, w którym wychowali łącznie dwanaścioro dzieci.

Mateusz Morawiecki

Radio ZET: W piątek głosowanie nad zmianą premiera. Znane jest nazwisko kandydatki na fotel szefa rządu

CZYTAJ DALEJ

Mimo tak szczytnych dokonań los nie żałował jej przykrych doświadczeń, do których zaliczyć można wykryty w styczniu 2021 roku nowotwór płuc. Warto zaznaczyć przy tym, że to już trzeci raz, gdy Krzywonos usłyszała, że ma raka.

Od tego czasu leczy się onkologicznie i jest dobrej myśli, ale nie ukrywa także, że w walce z chorobą doświadcza wielu przeszkód. Jedną z nich jest wchodzenie po schodach znajdujących się w zamieszkanym przez nią bloku, przez które zaczęła zastanawiać się nawet nad wyprowadzką.

Piękny gest sąsiadów Henryki Krzywonos

Krzywonos, swoimi licznymi zasługami na rzecz kraju, a także drobnymi gestami wobec przypadkowych osób, zaskarbiła sobie sympatię całych rzesz. W zgodzie i szacunku żyje także ze swoimi sąsiadami, którzy bardzo doceniają jej dorobek.

Nic więc dziwnego, że gdy lubiana lokatorka jednego z bloków w Glinczu poinformowała, że rozważa zmianę miejsca zamieszkania, bo wchodzenie na drugie piętro po schodach stanowi dla niej ogromne wyzwanie, ci postanowili nie dopuścić do tego i pospieszyli z pomocą. O wszystkim Krzywonos opowiedziała w swoich mediach społecznościowych.

Poskarżyłam się ostatnio sąsiadom, że chyba będę musiała zamienić mieszkanie, bo ciężko mi wchodzić po schodach. Niestety, ale leczenie onkologiczne ma swoje skutki uboczne – zaczęła swój wpis.

Jak się okazało, pomysłowość sąsiadów działaczki nie miała granic, a sympatia i wrażliwość okazały się być silniejsze niż fizyczne przeszkody.

Jakież było moje zdziwienie, gdy przyjechałam z pracy w środku nocy, a na półpiętrach stały stołki. Dowiedziałam się następnego dnia, że to sąsiedzi je postawili, abym sobie odpoczywała w drodze do mojego mieszkania zrelacjonowała.

Działaczka nie kryła wzruszenia

W poście Krzywonos nie kryła targających nią silnych emocji i wzruszenia. – Jakież to piękne mieć takich sąsiadów, prawda? Aż mi się łezka w oku zakręciła! – stwierdziła. Pod wpisem pojawiło się też mnóstwo komentarzy podzielających zaskoczenie i poruszenie jego autorki.

"Zżyta społeczność to podstawa bezpieczeństwa i spokoju wewnętrznego dla wszystkich", "Dobry sąsiad to skarb! Dużo zdrówka pani Henryko", "Cudownie! Z takimi sąsiadami to można »konie kraść«! Życzę zdrowia i siły do walki z chorobą", "To wiele mówi o pani! Gratuluję sąsiadów. Zdrowia, zdrowia i dużo sił pani życzę" – pisali obserwatorzy.

To już kolejny raz, kiedy Krzywonos poruszyła temat ogromnego wsparcia, na jakie może liczyć od otaczających ją osób, zwłaszcza, od kiedy ponownie zachorowała.

Choroba pokazała też, jak wielu przyjaciół mam wokół siebie! Dzisiaj rak, to nie wyrok, więc pozdrawiam wszystkich chorych i pamiętajcie: Wiara czyni cuda! – pisała niedawno.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Wypadek na DK12. Autokar przewożący dzieci wbił się w naczepę TIR-a. Jechało nim 27 dzieci

  • Dodatkowe 200 zł dla seniorów. Kto może liczyć na dodatek?

  • Kreml kupuje lek chroniący przed promieniowaniem. Złożono ogromne zamówienie

Źródło: Goniec.pl, Fakt

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rosja zapowiada gigantyczną podwyżkę wydatków na broń. 50 proc więcej w 2023 roku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Byliśmy na grobie matki Jarosława Kaczyńskiego. Jeden szczegół zadziwia

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

PiS chce odwołania Zbigniewa Ziobro? W Sejmie huczy od plotek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Popłoch w szeregach PiS. Zwołano pilne zebranie kierownictwa partii

Czytaj więcej >
Mundial 2022. Zbigniew Boniek zamieścił wymowny wpis przed meczem Polska-Argentyna. Wystarczyło tylko jedno zdanie

Wiadomości

Mundial 2022. Zbigniew Boniek zamieścił wymowny wpis przed meczem Polska-Argentyna. Wystarczyło jedno zdanie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wielkopolskie: Porażające odkrycie w domu pod Poznaniem. Znaleziono ciało emerytki pozbawione głowy

Czytaj więcej >