Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Groźny wypadek na Mazowszu. O poranku bus zatrzymał się na ogrodzeniu
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 11.04.2024 19:38

Groźny wypadek na Mazowszu. O poranku bus zatrzymał się na ogrodzeniu

wypadek
fot. KP PSP w Legionowie

Do niebezpiecznego wypadku doszło w środę w miejscowości Rembelszczyzna pod Legionowem (woj. mazowieckie). Mieszkańców nad ranem zbudził z łóżek potężny huk. Gdy wyszli na zewnątrz, zobaczyli pojazd, który wbił się w ogrodzenie posesji i pozostawał w pozycji pionowej. Strażacy opublikowali wstrząsające zdjęcia z miejsca zdarzenia. 

Niebezpieczny wypadek pod Legionowem. Bus wbił się w ogrodzenie

Do zdarzenia doszło w środę 10 kwietnia o poranku. O godzinie 7:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu dostawczego w miejscowości Rembelszczyzna. Strażacy natychmiast przyjęli zgłoszenie i pojawili się na miejscu zdarzenia. Ich oczom ukazał się bus, który dosłownie wbił się w ogrodzenie jednej z posesji.

Polak zastrzelony w Szwecji. Zginął na oczach 12-letniego syna

Strażacy ewakuowali mężczyznę

Pojazd po zderzeniu z bramą pozostał w pozycji pionowej, z maską skierowaną ku ziemi. Służby ewakuowały z busa poszkodowanego kierowcę. Mężczyzna był przytomny. Został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala na dalsze badania.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na Śląsku. 36-latek uderzył w słup, nie żyje

Na miejscu działania prowadzili strażacy z 3 Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Legionowa, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kątów Węgierskich, a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Wstrząsające zdjęcia z miejsca zdarzenia

Zabezpieczono miejsce zdarzenia, ustabilizowano pojazd oraz ewakuowano z kabiny poszkodowanego kierowcę. Osoba ta została przekazana obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego i odwieziona do szpitala - informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

ZOBACZ: Żałoba w Wyszkowie. Zmarł wieloletni komendant Państwowej Straży Pożarnej

Jak przekazali strażacy, po postawieniu uszkodzonego pojazdu na koła działania straży pożarnej zakończono. Opublikowano także zdjęcia z miejsca zdarzenia.

2.png
fot. KP PSP w Legionowie
1.png
fot. KP PSP w Legionowie