Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Grecja: żaglówka z pasażerami zatonęła u wybrzeży kraju. Nie żyje co najmniej 16 osób
Monika Majko
Monika Majko 25.12.2021 07:48

Grecja: żaglówka z pasażerami zatonęła u wybrzeży kraju. Nie żyje co najmniej 16 osób

pilne niebieskie
Goniec.pl

Greckie służby poinformowały w Wigilię o tragicznym wypadku u wybrzeży wyspy Paros na Morzu Egejskim. Zatonęła łódź żaglowa, na której pokładzie znajdowało się około 80 migrantów. Lokalne media podają, że nie żyje co najmniej 16 osób.

Na początku informowano o 13 ofiarach, jednak jak podaje serwis "France24" za "Athens News Agency", ich liczba wzrosła już do 16. Wśród nich mają znajdować się 3 kobiety i dziecko.

U wybrzeży greckiej wyspy Paros zatonęła żaglówka z pasażerami

Do wypadku doszło w środkowej części Morza Egejskiego, około 8 km od wybrzeży greckiej wyspy Paros. Ratownicy zdołali uratować 63 osoby, a ze wstępnych szacunków wynikało, że na łodzi było około 80 pasażerów.

Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną wywrócenia się łodzi żaglowej z pasażerami na pokładzie. To jednak kolejny podobny wypadek w ostatnich dniach u wybrzeży Grecji.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

To kolejny podobny wypadek w ostatnich dniach u wybrzeży Grecji

W miniony czwartek łódź z migrantami zatonęła także w okolicy Krety. Ratownicy zdołali uratować 90 osób, w tym 27 dzieci. W wypadku zginęło co najmniej 11 pasażerów łodzi.

- Akcje poszukiwawczo-ratownicze są kontynuowane, ponieważ nadal nie jest jasne, ile osób znajdowało się na łodzi - przekazały greckie służby.

Z kolei w środę u wybrzeża wyspy Folegandros na Morzu Egejskim zatonął ponton z migrantami. Jak przekazały greckie władze, służby zdały uratować 13 osób, jednak los kilkunastu pasażerów wciąż pozostaje nieznany.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia/France24