Goniec.pl > Wiadomości > Gdańsk. Zaskakujące odkrycie w mieszkaniu nauczyciela. Zdradził go charakterystyczny zapach
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 01.06.2023 20:33

Gdańsk. Zaskakujące odkrycie w mieszkaniu nauczyciela. Zdradził go charakterystyczny zapach

zatrzymani za posiadanie narkotyków
KMP Gdańsk

Policjanci z Gdańska mają na swoim koncie kolejną udaną interwencję. W ostatnich dniach udało im się doprowadzić do zatrzymania 41-letniego nauczyciela i jego 33-letniego brata. W domu mężczyzn kryminalni dokonali odkrycia, jakiego nikt nie mógłby się spodziewać. Obu zdradził specyficzny zapach, który czuć można było już na klatce zamieszkiwanego przez nich bloku.

Udana akcja gdańskich kryminalnych

Był słoneczny i gorący wtorek 30 maja, gdy kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku udali się do mieszkania na terenie miasta, w którym mieszkać miał 41-letni nauczyciel.

Jeszcze zanim funkcjonariusze przekroczyli próg lokalu, na klatce schodowej do niego prowadzącej udało się wyczuć charakterystyczną woń, której nie dało się pomylić z żadną inną. Po otwarciu drzwi w jednym pomieszczeń zastali 33-letniego brata mężczyzny. To, co znaleziono obok niego, tylko potwierdziło przypuszczenia mundurowych.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Pokaźne ilości narkotyków w mieszkaniu nauczyciela

Wystarczyło pobieżne przeszukanie, by w ręce policjantów wpadły pokaźne ilości amfetaminy. W międzyczasie do mieszkania wrócił jeszcze 41-latek, w którego pokoju znaleziono natomiast marihuanę.

- Kryminalni szczegółowo sprawdzili także to pomieszczenie i ujawnili kolejne narkotyki. Przeprowadzona ekspertyza wykazała, że narkotyki ujawnione w pokoju 33-latka to 21 porcji amfetaminy, natomiast 41-latek, nauczyciel jednej z gdańskich szkół miał w swoim pokoju 62 porcje marihuany - podał asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Zatrzymanym grożą nawet trzy lata więzienia

Oczywistym stało się, że mężczyźni nie unikną odpowiedzialności i trafią do aresztu, gdzie pokornie będą musieli czekać na postawienie im zarzutów posiadania narkotyków.

Za to przestępstwo 41-latkowi i 33-latkowi może grozić kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Gdańsk