Goniec.pl
Fotopułapka robiła zdjęcia w domu złodzieja, policjanci poznali wnętrze i zapukali do jego drzwi

materiały policyjne; Facebook.com/Gmina Potęgowo

Fotopułapka z Potęgowa robiła zdjęcia w domu złodzieja. Policjanci poznali wnętrze i zapukali do jego drzwi

13 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Fotopułapka z Potęgowa (woj. pomorskie) stała się sławna na cały kraj. Pewien "geniusz" zbrodni ukradł fotopułapkę, ale jej nie wyłączył i urzędnicy dostawali zdjęcia z domu złodzieja. Chociaż Urząd Gminy Potęgowo dał szansę na zwrot przed powiadomieniem policji, to funkcjonariusze nie byli już tacy łaskawi i zaczęli działać sami. Przeglądając zdjęcia wnętrza domu złodzieja, zdali sobie sprawę, że... wielokrotnie już tam byli.

Fotopułapka z Potęgowa to sprawa, która jest tak absurdalna, iż trudno uwierzyć w jej autentyczność. Mimo iż żaden mężczyzna nie przebiera się za kobietę, to przebieg zdarzeń może służyć jako inspiracja dla twórców kabaretów.

Podczas interwencji policji zmarł 42-letni mężczyzna, w sprawie którego wezwani zostali funkcjonariusze. Sprawę bada prokuratura.

Fatalny finał policyjnej interwencji na Podkarpaciu, nie żyje 42-latek. Sprawa trafiła w ręce prokuratora

CZYTAJ DALEJ

69-latek zapałał pragnieniem posiadania fotopułapki. Pech chciał, że zamiast kupić własne urządzenie, postanowił ukraść własność gminną. Fotopułapka z Potęgowa znajdowała się w lesie i rejestrowała osoby wyrzucające na łono natury śmieci. W zeszłym tygodniu się to zmieniło.

Fotopułapka z Potęgowa z lasu trafiła do mieszkania, robiła zdjęcia złodziejowi

Fotopułapka z Potęgowa stała się sławna po tym, jak bezradni urzędnicy udostępnili jedno ze zdjęć z domu złodzieja na Facebooku. Nieznana wówczas osoba nie zdawała sobie sprawy, że skradzione urządzenie nadal wykonuje swoje zadanie, a więc... robi zdjęcia.

- Zwracamy się z prośbą do osoby, która przywłaszczyła sobie fotopułapkę będącą własnością gminy o jej zwrot do jutra, tj. do 9 września 2022 r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Potęgowie (pok. 14). W przeciwnym razie sprawa zostanie skierowana na Policję  Poniżej jedno z ostatnich zdjęć, które zarejestrowała fotopułapka - napisali urzędnicy z Potęgowa.

Do wpisu dołączono rozmazane zdjęcia wnętrza mieszkania. Złodziej, siedząc w zaciszu czterech ścian, trzymał fotopułapkę, a ona zrobiła zdjęcie stołu z czymś, co wygląda jak kubek herbaty oraz telewizora z włączonym TVP INFO.

Policjanci nie czekali na zgłoszenie

Wpis urzędu trafił w ręce policjantów jeszcze zanim urzędnicy zdecydowali się na osobiste zgłoszenie kradzieży fotopułapki. Lokalni stróże prawa poczuli się w obowiązku i przyjrzeli się sprawie.

Policjanci bardzo szybko doszli do niespodziewanych wniosków. - Funkcjonariusze [...] zaczęli ustalać, kto może mieć związek z kradzieżą urządzenia. Dokładnie zapoznali się z wykonanymi przez fotopułapkę zdjęciami i rozpoznali na nich pomieszczenia, w których jak się okazało, kilkukrotnie wcześniej byli - czytamy w komunikacie policji z gminy Potęgowo.

Złodziej fotopułapki nie spodziewał się, że policjanci zapukają do jego drzwi i poproszą o zwrot urządzenia zabranego wcześniej z lasu. Sprawa zakończyła się w poniedziałek.

69-latek chciał być sprytny, nie wyszło

Policjanci z Komisariatu Policji w Główczycach postanowili nie czekać na telefon od urzędników i sami udali się do dobrze znanego im mieszkania. Wiedzieli, kim jest złodziej fotopułapki.

- W poniedziałek, rano policjanci zapukali do domu 69-letniego mieszkańca gminy Potęgowo, w którym zastali dokładnie taki sam bałagan, jak ten na zdjęciach, a w trakcie przeszukania znaleźli foto-pułapkę. Mężczyzna, który w przeszłości był już karany za kradzieże, został zatrzymany - czytamy w komunikacie policji.

Złodziej fotopułapki z Potęgowa został zatrzymany przez policjantów. Fot.: policja

Złodziej fotopułapki z Potęgowa został zatrzymany przez policjantów. Fot.: policja

69-letni geniusz zbrodni z Potęgowa usłyszał już zarzut kradzieży. Mężczyzna może zostać ukarany karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Gmina pochwaliła się powrotem fotopułapki na leśne łono. - Fotopułapkę będziemy mogli nadal wykorzystywać do monitorowania miejsc, w których nielegalnie podrzucane są odpady - czytamy we wpisie Urzędu Gminy Potęgowo.

"Wiadomości" TVP i słynne już "paski" to marka sama w sobie. Fot.: screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 02.09.2022 r.

"Wiadomości" TVP w zaledwie kilka dni przeszły same siebie. Festiwal manipulacji i wpadek

"Wiadomości" TVP przechodzą same siebie od dawna. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądały słynne paski od początku września. Zaledwie kilka dni wystarczyło, by byli już pracownicy Jacka Kurskiego pokazali pełen wachlarz umiejętności w tworzeniu krótkich i chwytliwych fraz. Zgadniecie jakie tematy to konik Telewizji Polskiej?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Dzieci Williama i Kate po śmierci Elżbiety II musiały zmienić "nazwisko". Wszystko przez awans rodziców

  • Opoczno: Kompletnie pijany kierowca woził pasażerów. Autobus wylądował w rowie

  • 15. emerytura jednak wejdzie w życie? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem ws. dodatkowych pieniędzy dla seniorów

Źródło: goniec.pl, materiały policyjne

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Pilne spotkanie kierownictwa PiS. W Sejmie huczy od plotek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Waloryzacja emerytur i rent w 2023 roku. Seniorzy dostaną więcej niż się spodziewali

Czytaj więcej >
Policja w Radomiu, Środowiskowo-Lekarskie WOPR

Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań. Zaginiony 21-letni Filip z Radomia nie żyje

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki w Sejmie otoczony kordonem ochrony

Wiadomości

Mateusz Morawiecki ochraniany przez kordon funkcjonariuszy. Dziennikarze nie mieli szans

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim, w tle duże pieniądze i pomówienie

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Jerzy Owsiak nie przebierał w słowach. Ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego

Czytaj więcej >