Goniec.pl > Polityka > Aż 58 proc. respondentów nie jest usatysfakcjonowanych pracą Andrzeja Dudy
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 26.09.2021 19:05

Aż 58 proc. respondentów nie jest usatysfakcjonowanych pracą Andrzeja Dudy

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
flickr.com/Piotr Drabik (zdjęcie ilustracyjne)

Ostatni sondaż to poważna klęska Andrzeja Dudy. W badaniu na zlecenie portalu Super Express obywatele ocenili pracę prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Głowa państwa nie otrzymała zbyt pozytywnych informacji zwrotnej. Ponad połowa respondentów oceniła jego działalność jako niesatysfakcjonującą. Oznacza to poważne kłopoty wizerunkowe.

Sondaż zlecony przez Super Express potwierdza, że wiele osób nie jest zadowolonych z tego, jak swoje obowiązki wykonuje Andrzej Duda. Aż 58 proc. respondentów nie jest usatysfakcjonowanych pracą prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wizerunkowa klęska głowy państwa.

Raczej źle działalność Andrzeja Dudy oceniło 17 proc. respondentów, natomiast 41 proc. uznało, że prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie źle wypełnia swoje obowiązki. Wygląda na to, że wśród znacznej części wyborców głowa państwa utraciła poparcie, co oznacza coraz większe kłopoty.

Słabnące poparcie dla Andrzeja Dudy

Zdecydowanie pozytywnie pracę Andrzeja Dudy oceniło zaledwie 18 proc. respondentów. Natomiast 21 proc. uznało, że prezydent Rzeczypospolitej Polski wywiązuje się ze swoich obowiązków raczej dobrze. Aż 8 proc. ankietowanych nie potrafiło ocenić głowy państwa.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wykonany przez Pollster sondaż to jasny sygnał dla Andrzeja Dudy. Prezydent od czasu ostatnich wyborów, w których wygrał z Rafałem Trzaskowskim, wyraźnie traci poparcie. Pojawia się coraz więcej pytań o jego przyszłość. Nadal nie wiadomo, czym zajmie się po zakończeniu kadencji.

O tę kwestię zapytany został na antenie radia RMF FM profesor Zybertowicz. Doradca prezydenta przyznał, że ma kilka pomysłów na to, czym mógłby zająć się w przyszłości Andrzej Duda. Zasugerował, że może chodzić o wysokie stanowiska, jednak odmówił sprecyzowania wizji.

Sam prezydent RP nie wypowiada się jeszcze na temat swojej przyszłości. Andrzej Duda skupia się na dokończeniu kadencji i rzadko udziela wywiadów. Niedawno jednak rozmawiał z amerykańską stacją Fox News. W poniedziałek 27 września wywiad ma ukazać się w mediach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express