Goniec.pl > Polska > Wiśniowa: 14-latka zabiła babcię. Po zbrodni powiedziała: „Skończę to, co zaczęłam”
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 26.09.2021 17:25

Wiśniowa: 14-latka zabiła babcię. Po zbrodni powiedziała: „Skończę to, co zaczęłam”

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Wikimedia Dawid Skalec CC BY-SA 4.0 (zdjęcie ilustrayjne)

W piątek 24 września nastolatka w miejscowości Wiśniowa zabiła swoją babcię. Paulina D. zadała Władysławie śmiertelny cios nożem, trafiając w klatkę piersiową seniorki. Kobieta zginęła na miejscu. Miała 69 lat. Jej 14-letnia wnuczka po tragicznym wydarzeniu dokonała samookaleczenia i wypowiedziała szokujące słowa.

Mieszkająca w Wiśniowej rodzina nastolatki przeraziła się tragedią. Z relacji bliskich 14-latki wynika, że Paulina D. większość czasu była spokojną dziewczyną. Zdarzenie, do którego doszło w piątek, miało być wywołane toczącym się konfliktem z 69-latką. Ciało ofiary znalazła jej córka.

Pani Beata znalazła w kuchni swoją mamę i nastoletnią Patrycję z nożem w dłoni. Kobieta rzuciła się na pomoc rannej seniorce. W rozmowie przyznała, że 14-latka chciała zadać 69-latce kolejny cios. W trakcie tego makabrycznego zdarzenia miała powiedzieć: „Skończę to, co zaczęłam”.

Usłyszałam odgłosy awantury, więc pobiegłam zobaczyć, co się dzieje. Na progu domu leżała mama, zakrwawiona, wszędzie było pełno krwi. Na niej siedziała Patrycja z nożem w ręku. Powiedziała tak: „Skończę to, co zaczęłam” – powiedziała pani Beata.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wstrząsająca sprawa nastolatki z Wiśniowej

O sprawie nastolatki z mediami rozmawiał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Janusz Hnatko potwierdził, że 14-latka ugodziła starszą kobietę nożem, a następnie sama się okaleczyła. Śledczy uważają, że rodzinny konflikt odbił się na Patrycji D. i doprowadził do tragedii.

– Z ustaleń wstępnych wynika, że 14-letnia wnuczka zadała zmarłej cios nożem w klatkę piersiową, a następnie dokonała samookaleczenia – oświadczył Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Nastolatka została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Tam udzielono jej niezbędnej pomocy. Śledczy zabezpieczyli także zwłoki 69-Władysławy. Na poniedziałek zaplanowano przeprowadzenie sekcji. Patrycja została też poddana badaniom toksykologicznym.

– 14-letniej Patrycji D. udzielono w związku z odniesionymi obrażeniami pomocy lekarskiej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Dokonano jej oględzin oraz zabezpieczono materiał do badań toksykologicznych i DNA. Wykonywane są czynności w postaci przesłuchań świadków, mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia – wyjaśnił rzecznik prokuratury.

Nastolatka z Wiśniowej nie mogła znieść konfliktu rodzinnego

O trudnej atmosferze w domu opowiedział tata nastolatki. W rozmowie z mediami przyznał, że między 69-latką dochodziło do konfliktów. Władysława miała być osobą impulsywną i często wybuchała. Gdy doszło do makabrycznego zdarzenia, w mieszkaniu była tylko seniorka i jej wnuczka.

Patrycja mieszkała na piętrze wraz z bratem i rodzicami. Władysława zamieszkiwała pokój na parterze. Nastolatka we wrześniu rozpoczęła naukę naukę w technikum w Dobczycach. Za miesiąc dziewczyna będzie obchodziła swoje 15. urodziny.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Tagi: policja