Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > "Fakty" podsumowały hejt TVP na Donalda Tuska. Długi materiał o "Wiadomościach"
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 29.07.2021 11:42

"Fakty" podsumowały hejt TVP na Donalda Tuska. Długi materiał o "Wiadomościach"

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Fakty TVN z dnia 28.07.2021

We wczorajszym wydaniu "Faktów" widzowie mogli zobaczyć niecodzienny materiał składający się z urywków materiałów "Wiadomości" krytykujących Donalda Tuska. Słynne "für Deutschland" prezentowane jest przez reporterów magazynu TVP niczym neurotyczna mantra.

Donald Tusk jet zdecydowanie najczęściej pokazywaną osobą publiczną w "Wiadomościach", od kiedy tylko ogłosił swój powrót do polskiej polityki. Od tego czasu widzowie TVP nieustannie mogą obserwować kolejne materiały krytykujące go w bardzo niewybredny sposób.

TVN pokazał, jak "Wiaodmości" deprecjonują Tuska

Najczęściej w "Wiadomościach" zarzuca się byłemu premierowi, że działa na usługach Niemców i okradł Polaków na wiele sposobów. Symbolem tego stał się urywek, na którym Donald Tusk wypowiada słowa "für Deutschland". Ten fragment można ostatnimi czasy zobaczyć kilkukrotnie w każdym wydaniu magazynu informacyjnego.

We wczorajszym wydaniu "Faktów" dziennikarze zdecydowali się pokazać, jak naprawdę wygląda propaganda prowadzona przez TVP. Pięciominutowy materiał będący kompilacją pracy reporterów "Wiadomości" jest niczym śmiech przez łzy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- W sejmowej komisji ustawa zyskała większość, ale jeżeli wejdzie w życie, to widzowie stracą wszystko. To państwo macie prawo wyboru. A Jakub Sobieniowski pokaże co wtedy, jak wyboru nie ma - zapowiedziała Anita Werner, po czym widzowie zobaczyli powalający materiał.

Krytyka Tuska to za mało. Polski Ład chwalony w "Wiadomościach" nawet przez dziennikarzy

W materiale "Faktów" pokazano również, jak bardzo chwalony jest Polski Ład. Okazuje się, że laudację na jego cześć składają nie tylko politycy PiS, czy tzw. eksperci, ale przede wszystkim dziennikarze tworzący materiały dla magazynu informacyjnego.

Pracownicy TVP określają Polski Ład jako m.in. "przełomowy program", który "ma napędzić Polską gospodarkę". Czy pojawiła się w jego kontekście również jakaś krytyka? Otóż nie i pewnie nigdy nie będzie dane nam jej zobaczyć.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Fakty TVN