Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Dorota Gawryluk i jej start w wyborach. Polsat wydał oświadczenie
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.06.2024 14:28

Dorota Gawryluk i jej start w wyborach. Polsat wydał oświadczenie

Dorota Gawryluk
Fot. East News/Piotr Molecki

Telewizja Polsat właśnie odniosła się do pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich. W oficjalnym dokumencie stwierdzono, że spółka ”nie bierze udziału w jakiejkolwiek kampanii”. Wiadomo już, co ze startem w wyborach dziennikarki Doroty Gawryluk.

Polsat zaprzecza pogłoskom o starcie Doroty Gawryluk w wyborach

W przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia o rzekomym starcie dziennikarki Polsatu w wyborach prezydenckich. Dotychczas Dorota Gawryluk nie zabierała jednoznacznego stanowiska w sprawie. Komunikat wydała z kolei Telewizja Polsat. Spółka zapewnia, że ”dziennikarze pracujący w Telewizji Polsat nie będą startowali w wyborach prezydenckich, parlamentarnych czy samorządowych”.

Ksiądz wystosował zaskakujący apel. ”Dawaj dziesięcinę”. Nagranie niesie się po Polsce

Polsat ucina spekulacje. Gawryluk nie wystartuje w wyborach?

W połowie maja Dorota Gawryluk założyła stowarzyszenie ”Lepsza Polska”, które według anonimowych informatorów WP miałoby przysłużyć się jej w prowadzeniu kampanii. To właśnie nazwa prowadzonego przez nią programu w Polsacie miałaby być hasłem wyborczym jej komitetu w przyszłym roku. Tymczasem Telewizja Polsat zapewnia, że doniesienia są ”manipulacją”.

Fakt, że różne osoby, w tym pracownicy firm konkurujących z Telewizją Polsat i należącą do Polsatu Interią próbują rywalizować z nami poprzez "anonimowe doniesienia" i wpisać nas w związki czy to z lewą, czy z prawą stroną sceny politycznej, jest działaniem wykraczającym poza standardową, zgodną z dobrymi obyczajami i fair rywalizacją. Szczególnie wpisywanie jednej z dziennikarek Telewizji Polsat w wyścig prezydencki, który nawet jeszcze nie rozpoczął się i umieszczanie jej nazwiska w publikowanych sondażach jest manipulacją – napisano w oświadczeniu Polsatu.

ZOBACZ: Holenderscy kibice wparowali przed kamery "19.30". Wielu Polaków będzie wściekłych

Oświadczenia Doroty Gawryluk i Polsatu

Dorota Gawryluk nie będzie brała udziału jako kandydatka w najbliższych wyborach prezydenckich. Telewizja Polsat, ani żaden z jej dziennikarzy nie bierze udziału w jakiejkolwiek kampanii politycznej, w tym wyborczej. Polsat pozostaje i pozostanie najbardziej obiektywną i rzetelną stacją telewizyjną w Polsce – czytamy w komunikacie Telewizji Polsat.

Do swojego startu niejednoznacznie odnosiła się także sama zainteresowana. Dorota Gawryluk w piątek 14 czerwca wydała oświadczenie w związku z kolejnymi sondażami prezydenckimi, które uwzględniają jej kandydaturę.

W związku z wynikami sondaży politycznych, prowadzonych na zlecenie różnych środowisk, jednoznacznie wyjaśniam, że nie uczestniczę w rozmowach z żadną partią polityczną na temat kandydowania na jakiekolwiek stanowiska. Proszę o zaprzestanie spekulacji – przekazała dziennikarka.