Goniec.pl > Wiadomości > Dawid Kubacki z pięknym wynikiem sportowym i finansowym. Tyle zarobił na Turnieju Czterech Skoczni
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 07.01.2023 18:17

Dawid Kubacki z pięknym wynikiem sportowym i finansowym. Tyle zarobił na Turnieju Czterech Skoczni

Dawid Kubacki
IMAGO/Ulrich Wagner/Imago Sport and News/East News

Dawid Kubacki swoją ciężką pracą zasłużył na pokaźne kwoty. Polak, który stanął na drugim stopniu podium na Turnieju Czterech Skoczni, przygarnął ok. 192 tys. zł. Główną nagrodę w wysokości 100 tys. franków szwajcarskich, czyli ok. 475 tys. zł, zdobył Norweg Halvor Egner Granerud. Kwoty zebrane podczas dotychczasowych zmagań podczas Pucharu Świata robią jeszcze większe wrażenie!

Dawid Kubacki z zasłużonymi nagrodami

Polak zakończył Turniej Czterech Skoczni na świetnym 2. miejscu, choć oczywiście miał apetyt na więcej. Nasz zawodnik ma jednak najcenniejszy powód do świętowania, ponieważ kilka dni temu jego żona i on powitali drugie dziecko. Gratulujemy obu sukcesów!

Choć Dawid Kubacki spadł na drugie miejsce w klasyfikacji finansowej, na ciężko zarobione pieniądze nie może narzekać. Podliczając kwoty z czterech konkursów i klasyfikacji, lider Pucharu Świata zarobił 40,5 tys. franków szwajcarskich, czyli ok. 192 tys. zł. W dotychczasowych zmaganiach sezonu 2022/23 zasłużenie wywalczył zaś na razie 130,5 tys. franków, tj. ok. 619 tys. zł.

Norweg pobił finansowo Kubackiego

Za pierwsze miejsce w konkursie indywidualnym FIS płaci 12 tys. franków, a za zwycięstwo w kwalifikacjach - 3 tys. Wypłatę otrzymuje każdy skoczek, który wystąpił w drugiej serii konkursu. Główną nagrodą w Turnieju Czterech Skoczni jest zaś od niedawna 100 tys. franków szwajcarskich, czyli ponad 475 tys. zł. Tyle właśnie wpłynie na konto Norwega Halvora Egnera Graneruda, który triumfował w TCS.

Dotychczasowy dochód Graneruda w tym sezonie to łącznie ok. 992,5 tys. zł, przez co wyprzedził Dawida Kubackiego w finansowej klasyfikacji sezonu, chociaż Norweg zajmuje dopiero trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajmuje Słoweniec Anze Lanisek. Kolejny z Polaków, będący na 5. miejscu Piotr Żyła, zarobił na razie 303 tys. zł. Kamil Stoch, znajdujący się na razie na 9. lokacie, wywalczył do tej pory zaś 131,5 tys. zł.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sportowefakty.wp.pl