Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > USA: 6-latek postrzelił nauczycielkę. "To nie był przypadek"
Karol Gąsienica
Karol Gąsienica 07.01.2023 07:55

USA: 6-latek postrzelił nauczycielkę. "To nie był przypadek"

hd-wallpaper-1531274 1280
Pixabay.com/diegoparra

W piątek (06.01) w amerykańskim mieście Newport News w Wirginii 6-letni uczeń postrzelił nauczycielkę. Kobieta trafiła do szpitala, a jej stan określany jest jako ciężki. Według szefa lokalnej policji do postrzelenia nie doszło przypadkiem. 

Do tego dramatycznego incydentu doszło w Richneck Elementary School w amerykańskim stanie Wirginia. Chłopiec miał ze sobą broń, a ofiara to trzydziestokilkuletnia nauczycielka. 

6-latek w areszcie

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej szef lokalnej policji, Steve Drew, poinformował, że 6-letni chłopiec, który postrzelił swoją nauczycielkę, został przewieziony do aresztu. Mężczyzna przekazał także, że małoletniemu sprawcy została zapewniona ochrona prawna. Żadni inni uczniowie czy pracownicy szkoły nie odnieśli obrażeń. 

Postrzelenie nie było przypadkowe 

Jak przekazał Steve Drew, postrzelenie nie było przypadkowe i doszło do niego w jednej z sal lekcyjnych. Z kolei chwilę przed tym incydentem pomiędzy 6-letnim uczniem a nauczycielką miało dojść do sprzeczki. 

Trzydziestokilkuletnia nauczycielka trafiła do szpitala z obrażeniami zagrażającymi jej życiu. Według szefa policji w Newport News późnym popołudniem czasu lokalnego jej stan się nieco poprawił, jednak dalej jest ciężki. 

Zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie, które ma wyjaśnić między innymi to, w jaki sposób 6-latek wszedł w posiadanie broni palnej. W najbliższy poniedziałek szkoła podstawowa, w której wydarzyła się opisana tragedia, będzie zamknięta. 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Associated Press