Goniec.pl
Iwona Wieczorek zaginęła w 2010 roku

Facebook.com/zaginieniprzedlaty

Czy to przełom ws. Iwony Wieczorek? Dziennikarz przekazał kluczowe informacje

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Dziewczyna bawiła się ze znajomymi w jednym z sopockich klubów, później ślad po niej zaginął. Dziennikarz od lat zajmujący się sprawa rozwikłania tajemniczego zniknięcia n

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek elektryzuje Polaków już od ponad 10 lat, a tajemnicze zniknięcie 19-latki próbuje rozwikłać Janusz Szostak, dziennikarz i szef fundacji „Na tropie”. Niedawno wyznał, że wie, kto stoi za uprowadzeniem i morderstwem nastolatki.

Iwona Wieczorek zaginęła w 2010 roku

Tajemnicze zniknięcie Iwony Wieczorek wstrząsnęło w 2010 roku mieszkańcami Trójmiasta. 19-latka wybrała się w nocy z 16 na 17 lipca do jednego z sopockich klubów, gdzie bawiła się w towarzystwie znajomych. Po wyjściu z dyskoteki ślad po niej zaginął i do dzisiaj nie udało się rozwikłać zagadki jej zniknięcia.

Sprawę Iwony Wieczorek od lat śledzi Janusz Szostak. Dziennikarz już od lat próbuje ustalić, co stało się w dniu zaginięcia dziewczyny. Niedawno wyznał, że wie, kto stoi za uprowadzeniem i morderstwem nastolatki. Według publicysty młoda kobieta padła ofiarą tzw. zbrodni podwórkowej.

Według dziennikarza sprawcy prawdopodobnie doprowadzili do zabójstwa Iwony Wieczorek przez przypadek, a następnie zaczęli tuszować dowody zbrodni i pozbyli się zwłok. W rozmowie z redakcją „Faktu” publicysta wyjawił, że w poszukiwaniach młodej kobiety prawdopodobnie uczestniczyła osoba, która pozostawała w stałym kontakcie z jej zabójcami.

[EMBED-242]

- W zeszłym roku w Gdańsku pojawiła się w moim otoczeniu osoba, która uczestniczyła w poszukiwaniach Iwony. Była dobrze zorientowana w tym, co robiliśmy. Udawała bardzo pomocną, zdobyła moje zaufanie i dowiedziała się o wielu moich ustaleniach w sprawie Iwony - wyznał Janusz Szostak.

Publicysta zorientował się, że ktoś przekazuje dalej ustalenia śledztwa, gdy osoby, z którymi do tej pory współpracował, zaczęły otrzymywać groźby oraz propozycje wycofania się z udziału w śledztwie. Dziennikarz miał zerwać kontakty z tą osobą gdy tylko zdał sobie sprawę, że uzyskane przez niego informacje wydostają się na zewnątrz.

To miało wywołać złość odsuniętego informatora, który później miał agresywnie atakować publicystę w sieci. Dziennikarz jest przekonany, że osoba ta brała pieniądze od zabójców Iwony Wieczorek, którzy za wszelką cenę starają się nie doprowadzić do rozwikłania zagadki zaginięcia nastolatki z Gdańska.

- Gdy zorientowałem się w tej brudnej grze, definitywnie zerwałem kontakty z tą osobą. W odpowiedzi zareagowała wściekłymi atakami na mnie, na licznych grupach poświęconych Iwonie Wieczorek. [...] Z dziesiątek fejkowych kont rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na mój temat - przekonywał Szostak.

Swoje najnowsze ustalenia w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek dziennikarz planuje ujawnić w swojej najnowszej książce, której publikację zaplanowano na tegoroczne lato. Od 2019 roku sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek zajmuje się krakowskie Archiwum X.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Sanepid wycofuje z Lidla parówki marki Sokołów

  • Została wdową w wieku 29 lat, męża zabrał COVID-19. Wyznała, co przeżyła

  • Krzysztof Krawczyk przed śmiercią chorował. Nie mówił o tym w mediach

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Andrzej Duda

Wiadomości

Wpadka Andrzeja Dudy w Świnoujściu. Zapomniał o ważnej rzeczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm przyjął ustawę ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Mateusz Morawiecki założył podcast. Będzie przekazywał "informacje polityczne z pierwszej ręki"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Alfred Miodowicz, uczestnik obrad Okrągłego Stołu

Czytaj więcej >
ulewa

Wiadomości

Małopolska: Ulewa nad Nowym Sączem. Zalane posesje, drogi i magazyn szpitala

Czytaj więcej >
koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >