Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czołowe zderzenie na DK55. Ranne trzy osoby, w tym małe dziecko
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 12.04.2024 15:36

Czołowe zderzenie na DK55. Ranne trzy osoby, w tym małe dziecko

wypadek
fot. KM PSP w Grudziądzu

Do niebezpiecznego wypadku doszło w piątek 12 kwietnia na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Mokre pod Grudziądzem (woj. kujawsko-pomorskie). Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Są ranni, w tym dziecko.

Niebezpieczny wypadek pod Grudziądzem. 3 osoby ranne, w tym dziecko

Do wypadku na krajowej 55 doszło w piątek 12 kwietnia po godzinie 10.00. Służby otrzymały zgłoszenie o czołowym zderzeniu osobówki z pojazdem ciężarowym w miejscowości Mokre pod Grudziądzem

Na miejscu pojawiły się załogi straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, a także policja. Zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępne informacje mówiły o kilku osobach poszkodowanych. 

Potężny pożar Akademii w Gorzowie Wlkp. Trwa walka z żywiołem

Wypadek pod Grudziądzem. Ranne 3 osoby, na miejscu śmigłowiec LPR

Jak przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, w wypadku ucierpiały dwie osoby dorosłe, podróżujące samochodem osobowy marki ford. Ponadto do szpitala przewieziono także dziecko jadące tym pojazdem.

ZOBACZ: Ewakuacja w szkole w Przasnyszu. Uczniowie tracili przytomność, sześć osób jest w szpitalu

Aby uwolnić poszkodowanych z samochodu osobowego, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu w postaci narzędzi hydraulicznych. Jak widać na zdjęciach z miejsca zdarzenia, które w mediach społecznościowych opublikowała KM PSP w Grudziądzu, osobówka została kompletnie zniszczona.

Ciężarówka, która brała udział w zderzeniu, przewróciła się, a bele drewna, które przewoziła, rozsypane zostały na trasie, blokując drogę

332.jpg
fot. KM PSP w Grudziądzu
21.jpg
fot. KM PSP w Grudziądzu

Służby wyjaśniają okoliczności wypadku. Droga zablokowana

Droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana, a policja zorganizowała objazdy drogami lokalnymi przez Mokre.

W kulminacyjnym punkcie akcji na miejscu działały jednostki z JRG1Grudziądz, OSP Wielki Wełcz, a także funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu i załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - przekazali strażacy. 

ZOBACZ: Groźny wypadek na Mazowszu. O poranku bus zatrzymał się na ogrodzeniu

Służby w najbliższym czasie zajmą się ustalaniem szczegółowych okoliczności zdarzenia. Utrudnienia na trasie mają potrwać do kilku godzin.