Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czarne chmury nad Czesławem Michniewiczem. Piłkarze są po stronie rzecznika kadry
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 18.12.2022 13:56

Czarne chmury nad Czesławem Michniewiczem. Piłkarze są po stronie rzecznika kadry

Czesław Michniewicz
Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

Według dziennikarzy serwisu meczyki.pl, w piątek (16.12) prezes PZPN Cezary Kulesza otrzymał telefon od kadrowiczów ws. konfliktu pomiędzy rzecznikiem kadry Jakubem Kwiatkowskim i trenerem Czesławem Michniewiczem. Czy to oznacza kres współpracy selekcjonera z drużyną?

Gęstnieje atmosfera wokół Czesława Michniewicza

Kontrowersje wokół trenera Czesława Michniewicza namnażają się. Najpierw zaatakował on słownie team managera i rzecznika kadry, obarczając go odpowiedzialnością za część niepowodzeń medialnych i wizerunkowych. W odpowiedzi Jakub Kwiatkowski ujawnił w mediach kulisy tzw. afery premiowej.

- O wpół do trzeciej nad ranem w Katarze po meczu Argentyna-Polska doszło do wezwania przez Czesława Michniewicza liderów drużyny. Miałem wrażenie, że kapitan zespołu Robert Lewandowski był zażenowany tą sytuacją - relacjonował rzecznik cytowany przez Romana Kołtonia. Jeden z asystentów trenera, Kamil Potrykus, miał zostać zobowiązany do zbierania numerów kont reprezentantów, by środki z premii obiecanej przez premiera trafiły do nich jak najszybciej.

Po tym, jak opinię publiczną obiegły informacje o ogromnych kwotach, które miały zostać przyznane za awans do 1/8 mundialu w Katarze, rzecznik rządu oficjalnie zdementował doniesienia odnośnie do nagrodzenia piłkarzy i sztabu 30 milionami zł.

Co dalej z trenerem?

Piłkarze mieli stanąć w konflikcie rzecznika z trenerem po stronie Jakuba Kwiatkowskiego, który z reprezentacją współpracuje od 10 lat. W piątek (16.12) prezes PZPN Cezary Kulesza miał otrzymać telefon od liderów reprezentacji, którzy podkreślili, że "atak na Kwiatkowskiego jest atakiem na całą drużynę".

Tomasz Włodarczyk był gościem programu "Pogadajmy o piłce" serwisu meczyki.pl. Wypowiedział się na temat domniemanej atmosfery w polskiej kadrze oraz PZPN w kontekście trenera Czesława Michniewicza.

- Większość zawodników nie chce współpracować z Czesławem Michniewiczem. Z tych wszystkich informacji wynika, a rozmawiałem z kilkunastoma ludźmi z PZPN, że Czesław Michniewicz nie będzie już selekcjonerem. To jest niemożliwe, Cezary Kulesza musiałby być wariatem, żeby pójść w to i zostawić selekcjonera - ocenił.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: meczyki.pl