Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ciężarówka staranowała przystanek autobusowy. Rannych aż osiem osób
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 16.04.2024 19:06

Ciężarówka staranowała przystanek autobusowy. Rannych aż osiem osób

ciężarówka, karetka
Fot. (zdj. ilustracyjne) KMP Krosno, policja.pl

Groźny wypadek na Podkarpaciu. W miejscowości Tyczyn samochód ciężarowy wjechał w przystanek, gdzie stali pasażerowie czekający na autobus. Poszkodowanych zostało aż osiem osób. Większość z nich musiała zostać przewieziona do szpitala.

Podkarpacie: TIR wjechał w przystanek autobusowy

W miejscowości Tyczyn w województwie podkarpackim doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. TIR zderzył się z samochodem osobowym, a następnie wbił się w przystanek autobusowy.

Do zdarzenia doszło we wtorek (16.04) na ulicy Kościuszki. Wstępne ustalenia wskazują na to, że to kierowca samochodu osobowego doprowadził do wypadku i zmienił tor jazdy TIR-a na kolizyjny z przystankiem autobusowym.

Policjanci zostali wezwani do wypadku. Nie mogli uwierzyć, kto jest ofiarą

Rannych zostało 8 osób, 5 trafiło do szpitala

W wyniku zderzenia w tirze odpadło lewe przednie koło, a tir zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem marki Volvo, a następnie wjechał w wiatę przystankową - przekazała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzeczniczka policji w Rzeszowie w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

ZOBACZ: 5-latka jechała sama autobusem i płakała. Pijana babcia siedziała na przystanku

Na przystanku znajdowali się pasażerowie. Policja poinformowała, że na autobus czekało pięć osób. W wyniku wypadku rannych zostało łącznie osiem osób. Pięcioro poszkodowanych zostało przewiezionych karetkami do szpitala. Nie ujawniono, czy odniesione przez nich obrażenia zagrażają życiu.

Droga jest całkowicie zablokowana

Jak doszło do wypadku na drodze krajowej 878 w kierunku Dynowa? Policja wyjaśnia okoliczności, ale wstępne ustalenia wskazują, że samochód marki Hyundai zjechał z drogi i uderzył w TIR-a. Na miejscu pracują śledczy, którzy zabezpieczają ślady.

ZOBACZ: Wielki quiz o PRL. Wstydem jest nie zdobyć chociaż 6 punktów

DW 878 jest obecnie całkowicie zablokowana. Policja kieruje kierowców poruszających się od strony Rzeszowa na objazdy. Utrudnienia mają zakończyć się po godzinie 19.00.

Źródło: PAP