Goniec.pl > Wiadomości > Chłopiec udzielił zabawnej odpowiedzi podczas komunii
Irmina Jach
Irmina Jach 06.05.2021 14:08

Chłopiec udzielił zabawnej odpowiedzi podczas komunii

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
goniec.pl

Całe zdarzenie zostało opisane w internecie i wzbudziło duże rozbawienie wśród internautów, którzy są zachwyceni kreatywnością małego chłopca. Trzeba przyznać, że kilkulatek wykazał się dużą pomysłowością. Jego odpowiedź nie przyszłaby do głowy niejednemu dorosłemu.

Chłopiec rozbawił internautów do łez

Komunia Święta to wyjątkowy i stresujący dzień. Dzieci, które do niej przystępują, muszą przygotować się na dużo nauki, spotkań organizacyjnych i recytację rozmaitych formułek. Ksiądz, który pracuje z maluchami, jest przygotowany na różne spontaniczne sytuacje. Tej nie mógł przewidzieć.

W jednej z polskich parafii chłopiec o imieniu Brajan wyrecytował zlecony mu wierszyk, po czym oddał mikrofon kapłanowi. Duchowny poprosił dzieci, by odwróciły się w stronę swoich uśmiechniętych rodziców. Później przystąpił do zadawania kilkulatkom pytań.

Początkowo zapytał jedną z dziewczynek, czy dobrze się czuje. Odpowiedziała, że jak najbardziej. Duchowny przypomniał jej i jej koleżankom, że przyjacielem każdego z nas jest Jezus. Dzieci przyjęły jego odpowiedź z dużą aprobatą.

Następnie przyszła kolej na małego Brajana. Duchowny zapytał go, czy jest smutny. Odpowiedział, że nie. Chłopiec był dumny z tego, że po raz pierwszy może w pełni uczestniczyć w nabożeństwie. Ksiądz postanowił więc zadać mu kolejne pytanie.

Brajan, zapytany o to, kto  jest najlepszym przyjacielem ludzi, odpowiedział, że „Bartek”. Można podejrzewać, że to jeden ze szkolnych przyjaciół chłopca. Ksiądz nie mógł powstrzymać gromkiego śmiechu. Postanowił dać maluchowi drugą szansę. Tym razem padła poprawna odpowiedź.

Nagranie ze zdarzenia opublikował w sieci użytkownik o pseudonimie Przemytnik Rabarbaru. Można obejrzeć je w serwisie YouTube. W tym roku dzieci przystąpią do Komunii Świętej, jednak oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

- Tegoroczne pierwsze komunie św. w diecezji mogą odbywać się zwyczajowo w maju i czerwcu - przekazał ksiądz Piotr Pierzchała, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej w rozmowie z Wirtualną Polską.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: