Chłopiec rozbawił internautów do łez Żródło: Youtube/Przemytnik Rabarbaru

Chłopiec udzielił zabawnej odpowiedzi podczas komunii

28 Kwiecień 2021 Irmina JachIrmina Jach

W jednej z polskich parafii, podczas komunii, doszło do zabawnej sytuacji. Ksiądz zapytał chłopca, kto jest najlepszym przyjacielem ludzi. Pomysłowy malec udzielił odpowiedzi, która rozbawiła wszystkich uczestników nabożeństwa.

Całe zdarzenie zostało opisane w internecie i wzbudziło duże rozbawienie wśród internautów, którzy są zachwyceni kreatywnością małego chłopca. Trzeba przyznać, że kilkulatek wykazał się dużą pomysłowością. Jego odpowiedź nie przyszłaby do głowy niejednemu dorosłemu.

Chłopiec rozbawił internautów do łez

Komunia Święta to wyjątkowy i stresujący dzień. Dzieci, które do niej przystępują, muszą przygotować się na dużo nauki, spotkań organizacyjnych i recytację rozmaitych formułek. Ksiądz, który pracuje z maluchami, jest przygotowany na różne spontaniczne sytuacje. Tej nie mógł przewidzieć.

W jednej z polskich parafii chłopiec o imieniu Brajan wyrecytował zlecony mu wierszyk, po czym oddał mikrofon kapłanowi. Duchowny poprosił dzieci, by odwróciły się w stronę swoich uśmiechniętych rodziców. Później przystąpił do zadawania kilkulatkom pytań.

Początkowo zapytał jedną z dziewczynek, czy dobrze się czuje. Odpowiedziała, że jak najbardziej. Duchowny przypomniał jej i jej koleżankom, że przyjacielem każdego z nas jest Jezus. Dzieci przyjęły jego odpowiedź z dużą aprobatą.

Nie żyje Jarosław ZielińskiNie żyje Jarosław ZielińskiCzytaj dalej

Następnie przyszła kolej na małego Brajana. Duchowny zapytał go, czy jest smutny. Odpowiedział, że nie. Chłopiec był dumny z tego, że po raz pierwszy może w pełni uczestniczyć w nabożeństwie. Ksiądz postanowił więc zadać mu kolejne pytanie.

Brajan, zapytany o to, kto jest najlepszym przyjacielem ludzi, odpowiedział, że „Bartek”. Można podejrzewać, że to jeden ze szkolnych przyjaciół chłopca. Ksiądz nie mógł powstrzymać gromkiego śmiechu. Postanowił dać maluchowi drugą szansę. Tym razem padła poprawna odpowiedź.

Nagranie ze zdarzenia opublikował w sieci użytkownik o pseudonimie Przemytnik Rabarbaru. Można obejrzeć je w serwisie YouTube. W tym roku dzieci przystąpią do Komunii Świętej, jednak oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

- Tegoroczne pierwsze komunie św. w diecezji mogą odbywać się zwyczajowo w maju i czerwcu - przekazał ksiądz Piotr Pierzchała, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej w rozmowie z Wirtualną Polską.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia/Super Express

Następny artykuł