Było tuż przed 5 rano, wojsko wydało pilny komunikat. Polska poderwała myśliwce
Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych poinformowało o poderwaniu śmigłowców polskiego i sojuszniczego lotnictwa wojskowego. Jak wynika z komunikatu wydanego chwilę przed godziną 5, “wszczęto wszystkie niezbędne procedury, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej”. Zaapelowano do mieszkańców niektórych regionów naszego kraju.
Polskie i sojusznicze śmigłowce poderwane
Komunikat Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych pojawił się we wtorek przed godziną 5.
Uwaga, lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej ponownie rozpoczęło ostrzał rakietowy na teren Ukrainy – napisano na platformie X.
Dodano, że “w związku z kolejną agresywną działalnością Rosjan wszczęto wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej”.
ZOBACZ: Była 6:43. Tajemniczy obiekt wleciał do Polski. "Prawdopodobnie wciąż tu jest" - trwają poszukiwania
Nie żyje mężczyzna, ewakuowano setki pasażerów. Tragedia na torachKomunikat Dowództwa Operacyjnego
Polskie i sojusznicze śmigłowce zostały poderwane w związku z ostrzałem rakietowym, do którego dochodzi na terytorium Ukrainy. Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych w opublikowanym we wtorek komunikacie informuje o wszczęciu “wszelkich niezbędnych procedur" dla zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej. Ostrzeżono również przed podwyższonym poziomem hałasu.
ZOBACZ: Ujawniono, czym jest nieznany obiekt, który spadł na teren Polski. Nieoficjalne informacje
Zmasowany ostrzał rakietowy na Ukrainę. Komunikat polskiego wojska
Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych zaznacza, że w związku z operowaniem w polskiej przestrzeni powietrznej lotnictwa wojskowego, niewykluczony jest podwyższony poziom hałasu.
W południowo-wschodnim obszarze kraju może występować podwyższony poziom hałasu związany z operowaniem w naszej przestrzeni polskiego i sojuszniczego lotnictwa wojskowego. Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitoruje sytuację i jest w gotowości do natychmiastowej reakcji na zagrożenia – czytamy.