Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Boso wybiegła z domu. Była w koszulce z krótkim rękawkiem. Akcja poszukiwawcza służb
Wiktoria  Klóska
Wiktoria Klóska 24.01.2026 06:30

Boso wybiegła z domu. Była w koszulce z krótkim rękawkiem. Akcja poszukiwawcza służb

Boso wybiegła z domu. Była w koszulce z krótkim rękawkiem. Akcja poszukiwawcza służb
Akcja poszukiwawcza służb, fot. Policja Wadowice / Facebook

Chwile niepokoju szybko przerodziły się w zakrojoną na szeroką skalę akcję służb. Zgłoszenie dotyczyło dziecka, którego stan i okoliczności zaginięcia od początku budziły poważne obawy. Każda minuta mogła mieć znaczenie, dlatego decyzje zapadały błyskawicznie.

  • Zaginięcie 12-latki w Wadowicach. Służby natychmiast ruszyły do akcji
  • Poszukiwania w lesie pod Wadowicami. Policja użyła drona i psa tropiącego
  • Bosa i wychłodzona dziewczynka odnaleziona w lesie. Trafiła pod opiekę lekarzy

Zaginięcie 12-latki w Wadowicach. Służby natychmiast ruszyły do akcji

22 stycznia bieżącego roku do Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wpłynęła informacja o oddaleniu się z miejsca zamieszkania 12-letniej dziewczynki. Z przekazanych funkcjonariuszom danych wynikało, że dziecko może znajdować się w kryzysie emocjonalnym, co od razu podniosło rangę zgłoszenia. Sytuację dodatkowo komplikowały warunki atmosferyczne oraz fakt, że dziewczynka była ubrana w sposób całkowicie nieadekwatny do pory roku.

Policjanci nie zwlekali z reakcją. Ze względu na realne zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka podjęto decyzję o uruchomieniu szeroko zakrojonych poszukiwań. Do działań skierowano wszystkich funkcjonariuszy pełniących w tym czasie służbę, w tym także policjantów z jednostek podległych. Już na tym etapie było jasne, że liczy się szybkie i skoordynowane działanie, a każda dostępna forma wsparcia może okazać się kluczowa.

Boso wybiegła z domu. Była w koszulce z krótkim rękawkiem. Akcja poszukiwawcza służb
Policja, fot. Canva

Poszukiwania w lesie pod Wadowicami. Policja użyła drona i psa tropiącego

Równolegle do działań patrolowych na miejsce skierowano przewodnika z psem tropiącym oraz operatora drona, który z powietrza wspierał przeszukiwanie terenu. Policjanci skupili swoje działania na obszarze leśnym, wskazanym w zgłoszeniu jako możliwe miejsce przebywania zaginionej. Teren był trudny, a niska temperatura zwiększała ryzyko wychłodzenia organizmu dziecka.

Kluczową rolę odegrała bardzo dobra znajomość topografii okolicy. Dzielnicowi, którzy na co dzień pełnią służbę w tym rejonie, wykorzystali swoje doświadczenie i wiedzę o terenie. To właśnie oni, podczas intensywnej penetracji lasu, jako pierwsi natrafili na ślad prowadzący do miejsca, w którym przebywała dziewczynka. Szybkie odnalezienie zaginionej potwierdziło, jak istotne w takich sytuacjach jest lokalne doświadczenie i sprawna współpraca wszystkich zaangażowanych sił.

Bosa i wychłodzona dziewczynka odnaleziona w lesie. Trafiła pod opiekę lekarzy

Dziewczynka została odnaleziona na terenie leśnym w stanie wyraźnego wychłodzenia. 

– Dziecko było w koszulce z krótkim rękawem i bez obuwia, wyraźnie wychłodzone, a kontakt z nim był utrudniony – przekazuje policja.

Funkcjonariusze natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy, nie czekając na przyjazd służb medycznych. Policjanci użyczyli dziewczynce własnych kurtek, aby ograniczyć dalszą utratę ciepła, a następnie wynieśli ją z lasu w bezpieczne miejsce. Po dotarciu do radiowozu otoczyli dziecko opieką i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Do czasu przyjazdu karetki na bieżąco monitorowali jej stan oraz starali się zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa.

Po przybyciu ratowników 12-latka została przewieziona do szpitala, gdzie objęto ją specjalistyczną opieką medyczną. Mundurowi podkreślają, że szybka reakcja i sprawna koordynacja działań pozwoliły uniknąć tragedii. 

– To zdarzenie pokazuje, jak ważna jest natychmiastowa reakcja na zgłoszenia dotyczące zagrożenia życia i zdrowia, zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży znajdujących się w kryzysie emocjonalnym – relacjonują funkcjonariusze.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wybór Redakcji
Komisja Europejska, Karol Nawrocki
Bruksela pozywa Polskę do TSUE i wnosi o kary. To pokłosie decyzji Nawrockiego
Dramatyczny finał zimowej zabawy w puławskim parku
Dziecko zjeżdżało na jabłuszku, uderzyło w drzewo. LPR w akcji
Wstrząsające odkrycie pod Ciechanowem. Spokojna wieś stała się miejscem tragedii
Tragedia w polskiej miejscowości. Nie żyje kobieta, dramatyczne ustalenia służb
Przełom w głośnej sprawie z Andrychowa. Prokuratura rozlicza policjantów po śmierci 14-latki
14-latka nie żyje. Są zarzuty dla policjantów
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Dramatyczny wypadek. Doszło do potrącenia w polskiej miejscowości. LPR w akcji
płyta indukcyjna
[QUIZ] Ile naprawdę wiesz o swoich rachunkach za prąd? Możesz się zdziwić