Goniec.pl > Wiadomości > Bielany Wrocławskie: ogromny pożar hali magazynowej
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 06.05.2021 15:03

Bielany Wrocławskie: ogromny pożar hali magazynowej

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Pixabay.com, autor: Andrzej Rembowski

Według relacji dziennikarzy RMF24 na terenie zakładu znajdowało się 13 osób. Kiedy tylko zorientowały się, że ogień zaczyna zajmować budynek, od razu podjęły ewakuację.

Według relacji świadków kłęby dymu widoczne są z odległości nawet kilkunastu kilometrów. Do tej pory pożar pochłonął już znaczną część składowanej na miejscu makulatury.

„Gazeta Wrocławska” podaje, że ogień pojawił się w hali przy ulicy Logistycznej 1 jeszcze przed godziną 15:00. Do walki z żywiołem wysłano 9 zastępów straży pożarnej.

Pożar hali magazynowej. Na miejscu już 17 zastępów straży pożarnej

- Nikt nie został ranny. Trzynaście osób ewakuowało się samodzielnie jeszcze przed naszym przybyciem - powiedział w rozmowie z gazetą dyżurny wrocławskiej straży pożarnej.

Zgonie z najnowszymi informacjami podanymi przez „Gazetę Wyborczą” pożar cały czas przybiera na sile. Obecnie na miejscu przebywa już 17 zastępów straży pożarnej.

Gazeta podaje również, że już po godzinie 13:00 mieszkańcy Bielan mieli dostrzec osobliwe zjawiska. Z nieba zaczęły spadać drobinki sadzy.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jak doszło do zaprószenia ognia w hali magazynowej. Wszystko wskazuje na to, że walka z żywiołem potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: