NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Opole: Zderzenie autokaru przewożącego dzieci z ciężarówką. Trwa akcja służb
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 16.12.2022 14:20

Opole: Zderzenie autokaru przewożącego dzieci z ciężarówką. Trwa akcja służb

Opole: Zderzenie autokaru przewożącego dzieci z ciężarówką. Występują utrudnienia w ruchu
TOMASZ RADZIK/East News (zdj. ilustracyjne)

Groźnie wyglądające zdarzenie na obwodnicy Opola. W piątkowy poranek doszło tam do zderzenia autokaru z samochodem ciężarowym. Autobusem podróżowało 38 osób, w tym głównie dzieci. Choć nikomu nic się nie stało, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Opole. Incydent z udziałem autobusu przewożącego dzieci

Piątkowy poranek rozpoczął się dla opolskich służb wyjątkowo pracowicie. Trudne warunki atmosferyczne spowodowane śliską nawierzchnią i opadami śniegu przyczyniły się do wielu niebezpiecznych sytuacji na drogach. Jednym z poważniej wyglądających incydentów był ten z udziałem autokaru i ciężarówki na ul. Powstańców Warszawskich.

- Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Opolu chwilę przed godziną 10. Po przyjeździe nasi funkcjonariusze zakwalifikowali je jako kolizję drogową - poinformował w rozmowie z portalem Goniec.pl mł. asp. Przemysław Kędzior z KMP w Opolu.

Obwodnica Opola zablokowana

Autobusem podróżowało łącznie 38 osób, przy czym większość pasażerów stanowiły dzieci. Wszyscy trafili pod opiekę strażaków, którzy po jakimś czasie bezpiecznie umieścili pasażerów w pojeździe zastępczym.

Jak podał mł. asp. Kędzior, na miejscu wciąż występują utrudnienia w ruchu, związane z pracami służb. Samochód ciężarowy będzie musiał zostać zholowany, ponieważ doszło w nim do wycieku paliwa, które teraz zostanie całkowicie odpompowane.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: wypadek