Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Audi uderzyło w drzewo i rozpadło się na pół. Nie żyje 43-latek
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 30.03.2024 09:08

Audi uderzyło w drzewo i rozpadło się na pół. Nie żyje 43-latek

wypadek
fot. KPP w Iławie

Tragiczny wypadek miał miejsce w nocy z piątku na sobotę (29-30.03) na trasie Iława-Susz, we wsi Falknowo (woj. warmińsko-mazurskie). Osobowe audi, którym kierował 43-letni mężczyzna, z dużą prędkością uderzyło w drzewo. Kierowca nie miał żadnych szans. To niejedyna tragedia na polskich drogach, do jakiej doszło minionej doby.

Tragiczny wypadek na trasie Iława-Susz. Nie żyje 43-latek

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę. Jak przekazała policja w Iławie, 43-letni kierowca osobowego audi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wypadł z trasy i z dużą siłą wbił się w przydrożne drzewo.

Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazd rozpadł się na dwie części, a z auta wypadły m.in. koła, które były porozrzucane w promieniu kilku metrów. 43-latek nie miał żadnych szans, zginął na miejscu

Na miejscu pod nadzorem Prokuratora funkcjonariusze Komenda Powiatowa Policji w Iławie wykonują czynności celem ustalenia dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia - przekazała policja w Iławie.

Nie żyją matka i syn. Sąsiedzi wezwali policję, było już za późno

Śmiertelny wypadek w Kraśniku. Nie żyje policjant

Do równie tragicznego wypadku drogowego doszło wczoraj w Kraśniku. W wyniku zderzenia osobowego BMW i motocykla Suzuki zginął 44-letni motocyklista. Jak przekazała policja w komunikacie, ofiara to policjant z miejscowej Komendy. Mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej funkcjonariusz zmarł w szpitalu. Był w czasie wolnym od służby.

ZOBACZ: Licznik zatrzymał się na 200 km/h. 18-latek nie żyje

Jak przekazał aspirant Paweł Cieliczko z policji w Kraśniku, 19-letni kierowca BMW został zatrzymany decyzją prokuratora. Wiadomo, że był trzeźwy, jednak pobrano od niego także krew do badań. Dalsze czynności wykonuje Prokuratura Rejonowa w Kraśniku. Zmarły policjant był funkcjonariuszem KPP w Kraśniku z ponad 20-letnim stażem.

1.png
fot. KPP w Kraśniku

Tragiczne policyjne statystyki

Jak informuje policja w porannych statystykach z 29 marca, minionej doby na polskich drogach doszło aż do 58 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 7 osób. Poszkodowane zostały kolejne 62 osoby. Mundurowi zatrzymali aż 280 kierujących po spożyciu alkoholu.

Policja wciąż apeluje do kierowców o rozwagę i ostrożność. W zbliżającym się okresie świątecznym ruch na drogach będzie wzmożony, dlatego należy zachować bezpieczeństwo i powstrzymać się od brawury za kółkiem.