Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Atak nożownika w Gdańsku. Kuriozalny powód awantury
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 26.02.2024 09:06

Atak nożownika w Gdańsku. Kuriozalny powód awantury

policjant zatrzymany
KMP Gdańsk

W miejscu, gdzie co weekend bawi się setki osób, doszło do awantury, która zakończyła się tragicznie. W nocy z soboty na niedzielę mężczyzna zranił nożem sześć osób przy ul. Elektryków. Pięciu poszkodowanych trafiło do szpitala. Policjanci ustalili rysopisy sprawców i zatrzymali 24-latka z Węgier oraz 30-latka z Elbląga. Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy wynika, że awantura rozpoczęła się od rozmowy o papierosie.

Ranił sześć osób w centrum Gdańska

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przy ul. Narzędziowców w Gdańsku. W okolicy, znanej z organizowania nocnych imprez, doszło do ataku nożownika. Około godz. 1.20 policjanci dostali zgłoszenie o zranieniu nożem sześciu mężczyzn. Jak wskazuje właściciel terenu „Przestrzeń ul. Elektryków była tej nocy nieczynna, jest ona w remoncie, trwa jej modernizacja i wymiana kanalizacji. Do incydentu doszło przy ul. Narzędziowców, na skrzyżowaniu z ul. Elektryków, nie zaś na terenie imprezy ani przed żadnym z klubów”.

Na miejscu niezwłocznie zjawiły się służby. Pięciu poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitala.

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczny wypadek. Nie żyją dwie osoby, trzy są w szpitalu

Nowe zasady od 1 marca. Część seniorów dostanie niższe emerytury

Atak nożownika w Gdańsku. Sześć osób poszkodowanych

Po ataku nożownika dwóch poszkodowanych ma znajdować się w ciężkim stanie, a pozostałe osoby w średnim, lub lekkim stanie. Według ustaleń portalu trójmiasto.pl, odnieśli oni m.in. rany brzucha. Policja zdementowała plotki, jakoby zaatakowane osoby były obcokrajowcami. Jeden z zranionych mężczyzn został opatrzony medycznie na miejscu, po czym mógł wrócić do domu.

Atak nożownika. Zaczęło się od rozmowy o papierosie

Policjanci ustalili rysopis sprawców i zatrzymali ich podczas przeszukania terenu. To 24-latek z Węgier i 30-latek z Elbląga.

W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali 24-letniego obywatela Węgier oraz 30-latka z Elbląga. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratura pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną – mówiła podinsp. Magdalena Ciska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, w rozmowie z TVN24.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, ale nie usłyszeli jeszcze żadnych zarzutów. Ranni mężczyźni nie zostali przesłuchani, nie pozwala na to ich stan zdrowia. Policja ustala okoliczności zdarzenia i motyw sprawcy. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal trójmiasto.pl, awantura zaczęła się od rozmowy o papierosie. Chwile potem mężczyźni zostali zaatakowani.

Źródło: trojmiasto.pl, TVN24.