Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Artyści kabaretowi wrócili do Opola. Kryszak i Laskowik nie mieli litości dla Dudy
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 02.06.2024 10:11

Artyści kabaretowi wrócili do Opola. Kryszak i Laskowik nie mieli litości dla Dudy

Kryszak
fot. KAPiF, TVP

Trwa 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas drugiego dnia wydarzenia na scenie zaprezentowali się artyści kabaretowi. Nie zabrakło wielu żartów z kontekstem politycznym. Występujący nie mieli litości m.in. dla prezydenta Andrzeja Dudy. Kryszak i Laskowik porwali publikę. 

Trwa 61. festiwal w Opolu. Drugiego dnia wystąpili kabareciarze

W piątek 31 maja w Opolu rozpoczął się 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Podczas pierwszego dnia wydarzenia widzowie zebrani w amfiteatrze, a także ci przed telewizyjnymi odbiornikami mogli oglądać koncert Premier oraz Debiutów. Józefina & Skubas za utwór "Gdy jest brzydko" otrzymali główną nagrodę w konkursie Premier, z kolei publiczności najbardziej do gustu przypadł utwór "Ławeczka" w wykonaniu Zabłockiego Osobiście i Czesława Mozila. W konkursie Debiutów zwyciężył Norbert Wronka, a wśród publiczności Alan Cymbalista.

W sobotę 1 czerwca, podczas drugiego dnia festiwalu w Opolu tuż po koncercie Superjedynek scenę przejęli kabareciarze. Gospodarzem wydarzenia był Marcin Daniec. Nie zabrakło żartów nawiązujących do obecnej sytuacji politycznej. Zdecydowanie najbardziej oberwało się prezydentowi.

Natalia Niemen w ogniu krytyki za występ w Opolu. "To powinno być karalne"

Kryszak i Laskowik nie mieli litości dla Dudy

Kabareton rozpoczął się chwilę po godzinie 22.00. Wśród wielu występujących artystów serca publiki porwali Jerzy Kryszak i Zenon Laskowik. Ten pierwszy zadrwił z niedawnej wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy i jego wizji prywatnych samolotów.

Pan prezydent klepnął ozorem i teraz się wszyscy czepiamy. Przepraszam bardzo! Pan prezydent to nie jest komik, przepraszam chomik. On nie trzyma tych informacji dla siebie, tylko się nimi podzielił. Pewnie w GUS-ie była informacja, że Polacy zarabiają coraz więcej, więc co szkodzi, by jeden z drugim kupił sobie mały samolocik - mówił Kryszak. - Wsiadasz do samochodu - nie możesz pić, a wsiadasz do małego samolotu - pijesz i odlatujesz. To jest różnica podstawowa! - dodawał ku uciesze zgromadzonej publiki.

Zenon Laskowik z przesłaniem do prezydenta

Suchej nitki na prezydencie nie zostawił także Kabaret Młodych Panów czy Zenon Laskowik. Ten drugi wystąpił ze specjalnym przesłaniem do Andrzeja Dudy.

Na specyficzny apel do prezydenta Polski pozwolił sobie również Zenon Laskowik. - Andrzeju, Andrzeju! Naszego kraju widzi wodzireju. Opanuj się! Andrzeju! Prawomocnie skazanych przyjacielu. Obudź się! Obudź się! [...] Zastanów się! Andrzeju! Zjednoczonej Prawicy czarodzieju! Obudź się! Obudź się! Obudź się - apelował Laskowik.

ZOBACZ: Andrzej Duda zawetował ustawę o języku śląskim. Obóz rządzący ostro reaguje

Powrót na scenę Zenona Laskowika skomentował przewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu poseł Bogdan Zdrojewski.

Kabareton i powrót Zenona Laskowika. Niełatwy, ale bardzo ważny. #Opole powinno łączyć, ale też bawiąc przestrzegać - napisał.