Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Aleksander Kwaśniewski musiał przejść operację. Wyszło na jaw, co się stało w szpitalu
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 29.09.2023 07:37

Aleksander Kwaśniewski musiał przejść operację. Wyszło na jaw, co się stało w szpitalu

Andrzej Kwaśniewski
Piotr Molecki/East News

W sierpniu br. media obiegła informacja o tym, że Aleksander Kwaśniewski trafił do szpitala. Wywołała ona ogromne zaskoczenie i niepokój wśród Polaków, ponieważ nie było wiadome, co dokładnie dolega byłemu prezydentowi. Dopiero teraz wyjawił, co się wówczas wydarzyło i z jakimi problemami zdrowotnymi przyszło mu się zmierzyć.

Aleksander Kwaśniewski trafił do szpitala

W niedzielę 27 sierpnia br. Aleksander Kwaśniewski miał wziąć udział w Festiwalu Miasto Słowa w Gdyni. Miała to być świetna okazja do promocji książki pt. “Aleksander Kwaśniewski. Prezydent w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim”. Niestety plany spełzły na niczym. Jak udało się dowiedzieć serwisowi o2.pl, były prezydent przeszedł planowany zabieg.

- Nic się nie dzieje, był to planowany zabieg chirurgiczny, operacja kolana. Z tego powodu pan prezydent musiał odwołać swoją wizyt na Nagrodzie Literackiej, ponieważ się rehabilituje - przekazała portalowi o2.pl Monika Rzepka, dyrektor biura Aleksandra Kwaśniewskiego.

Skandaliczne sceny na antenie TVP. "Pan jest chamem"

Co dolega Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?

Do tej pory nie było wiadome, co dolega Aleksandrowi Kwaśniewskiemu i dlaczego musiał poddać się operacji. Jego córka, Aleksandra Kwaśniewska, podczas rozmowy z “Faktem” zdradziła tylko zdawkowe informacje, które nie wyjaśniły tego, z czym zmagać się musi były prezydent.

- Wszystko jest na dobrej drodze, dziękujemy za troskę. Rehabilitacja trwa, jesteśmy dobrej myśli. Nie jest to nic tragicznego, damy radę - powiedziała córka byłej pary prezydenckiej.

Aleksander Kwaśniewski zabrał głos w sprawie swojego pobytu w szpitalu

Aleksander Kwaśniewski dopiero teraz postanowił zdradzić tajemnicę dotyczącą swojego stanu zdrowia i pobytu w szpitalu. Podczas trwającego live'a zorganizowanego na Instagramowym koncie jego córki, były prezydent powiedział, że musiał poddać się wykonaniu rutynowego zabiegu kolana. Niestety ze słów Aleksandra Kwaśniewskiego wynika, że doszło do poważnych komplikacji.

- Od początku lipca mam kłopot z kolanem. Przy banalnym zabiegu zostało ono zainfekowane bakterią, więc miałem ropne zapalenie kolana, które  wymagało operacji. W ten sposób dwa miesiące walczę o kolano. Chodzę o kulach. Jest lepiej, jest poprawa, ale ciągle nie jest to, co było na samym początku - zdradził Aleksander Kwaśniewski.

Były prezydent wykorzystał tę okazję do tego, by podziękować swojej żonie, Jolancie Kwaśniewskiej, a także córce Aleksandrze za to, że były dla niego ogromnym wsparciem podczas tego trudnego czasu. Nie żałował im czułych słów.

- Jestem wdzięczny żonie Joli i córce Oli, że się mną opiekowały, dzięki temu żyję i chodzę - powiedział pełen wdzięczności Aleksander Kwaśniewski.