Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

Agrounia wystartuje w wyborach z PSL? Jest głos Sawickiego

17 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

- Widzę miejsce dla Agrounii i Michała Kołodziejczaka z PSL w dużym, centroprawicowym bloku, który może powstać na wybory w 2023 - mówił w rozmowie z Super Expressem rzecznik PSL Miłosz Motyka. Takiej możliwości nie wykluczał także Michał Kołodziejczak z Agrounii. - Zobaczymy. Warunek jest jeden: notoryczne ataki działaczy PSL na Agrounię w terenie muszą się zakończyć raz na zawsze - postawił warunek.

Michał Kołodziejczak deklarował chęć wystartowania w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych już w wakacje. PSL nigdy nie zamykało się na współpracę z Agrounią. - Widzę nadzieję na dobrą współpracę - deklarował prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak Kamysz. - Na pewno będziemy się spotykać i rozmowy będą, ale nie ma co jeszcze dzielić skóry na niedźwiedziu. Ale on wydaje się uczciwym człowiekiem - dodawał rzecznik PSL Miłosz Motyka. Teraz głos w sprawie zabrał Marek Sawicki.

Agrounia wystartuje razem z PSL?

Polityk PSL był gościem programu "Tłit" portalu Wirtualna Polska. Patryk Michalski zapytał go o listy wyborcze na przyszłoroczne wybory parlamentarne. Marek Sawicki stanowczo odparł, że nie będzie jednej listy.

- Jednej listy nie będzie. Najprawdopodobniej będą cztery listy opozycyjne, a nie dwie jak chcielibyśmy. Ja też bym chciał, żeby były dwie listy: lewicowo-liberalna i centrowo-prawicowa, ale z pewnością do tego nie dojdzie - ocenił dla WP.

Jak minister rolnictwa w rządzie PO-PSL wyobraża sobie wspomniane cztery listy opozycyjne? Na pierwszej mieliby znaleźć się kandydaci Koalicji Polskiej i otoczenia Agrounii, odnowionego Porozumienia, Unii Europejskich Demokratów oraz Tak dla Polski.

- Będzie osobna lista Hołowni. Osobno pójdzie oczywiście Koalicja Obywatelska i Lewica. Włodzimierz Czarzasty były za wspólną listą z Donaldem Tuskiem, a Adrian Zandberg mówi nie - podsumował Marek Sawicki w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Weszła do sklepu wspólnie z dzieckiem. Oburzające, co zrobiła chwilę później. Policja prosi o pomoc

  • PiS idzie na ustępstwa, żeby otrzymać pieniądze z KPO. Co zakłada projekt ustawy?

  • Białystok: Znęcał się nad psem. W końcu wyrzucił szczeniaka z 4. piętra

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Prezydent i premier chcą unijnej komisji ds. rosyjskich wpływów. "Nie ma się czego bać"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Kamiński ogłosił nowe sankcje na Białoruś. To odpowiedź na wyrok ws. Poczobuta
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donad Tusk zareagował na decyzję Andrzeja Dudy. Przedstawił prezydentowi propozycję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Fala oburzenia po decyzji prezydenta ws. "Lex Tusk". "Popełnił właśnie swój największy błąd polityczny"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przeprowadzono sondaż ws. "Lex Tusk". Miażdżące wyniki dla PiS-u
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]