NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia pod Krakowem. Dwa samochody zderzyły się czołowo, nie żyje jedna osoba. Sześć trafiło do szpitala
Natalia Janus
Natalia Janus 28.06.2022 21:41

Tragedia pod Krakowem. Dwa samochody zderzyły się czołowo, nie żyje jedna osoba. Sześć trafiło do szpitala

wypadek
Źródło/Facebook/Patrol998-Małopolska

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek, około godziny 5 rano, w miejscowości Czułów pod Krakowem. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów życie stracił 44-letni kierowca jednego z pojazdów, a sześć innych osób trafiło do szpitali. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia prokuratura.

Śmiertelny wypadek pod Krakowem. Kierowca zginął na miejscu

We wtorek, 28 czerwca br., na DW-780 w miejscowości Czułówek pod Krakowem zderzyły się dwa samochody osobowe - ford i skoda. Oba pojazdy po zderzeniu wpadły do przydrożnego rowu, a jeden z nich dodatkowo dachował.

W wyniku makabrycznego wypadku obrażenia odniosło aż siedem osób. - Niestety, mimo starań ratowników, życia jednej osoby nie udało się uratować. Kolejnych sześć zostało rannych - przekazała podkomisarz Justyna Fil, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Krakowie. Jak poinformowała policja, ofiarą śmiertelną wypadku był 44-letni kierowca jednego z pojazdów.

Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala najciężej ranną osobę. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby wydobyć poszkodowanych z wraków samochodów.

Jak poinformowała policja, do okolicznych szpitali, w tym Krakowa i Chrzanowa, trafili pasażerowie skody w wieku 49, 27 i 48 lat i jej 49-letni kierowca oraz pasażerowie forda w wieku 48 i 31 lat.

Śmiertelny wypadek pod Krakowem. Śledczy wyjaśniają przyczyny tragedii

Jak poinformowała podkomisarz Justyna Fil, w miejscu wypadku czynności prowadził prokurator oraz biegły. Już ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą octavią 49-latek, który jechał w kierunku Krakowa, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z osobowym fordem prowadzonym przez 44-latka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl, tvn24.pl, goniec.pl